Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homályok okozhatnak...

Üvegtesti homályok okozhatnak látásban “romlást”?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Elvileg nem.
2022. febr. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha növekszik a számuk... de olyankor meg kell nézet i szakorvissal, nehogy üvegtesti vérzés, vagy retinaleválás tünete legyen. Nekem hátsófali-határhártyaleváláskor jelentkeztek, egy nagyobb, zavaró homályom volt, ami azóta elkerült a látótér közepéről (leírtam, mert ilyen is van szerencsére, hogy pozitív változás következik be).
2022. febr. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem, hogy pl. Nézek filmet vagy TV-n vagy monitoron feliratot, és olyan homályos , mintha nem látnád rendesen (de ez nem az miatt van). Olyan js van, mikor lámpa fényeket nézed, pl üzletben, és elnézel valamerre , akkor a lámpa fényében ahogy a homalyok mennek, homályos foltok jelennek meg. Ez akkor is van, ha redőny félig le van húzva és kifelé nézel az ablakon, akkor a rendőny aljánál is ugyan ez s jelenség van, ahogy megtöri a fényt gondolom.
2022. febr. 12. 21:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Létezik egy u.n. retina membrán nevű jelenség, illetve a szürkehályog bizonyos fajtája, de ezeket csak szakorvost célzott diagnosztikai vizsgálattal tudja megállapítani, hogy kizárja az esetleges súlyosabb kimenetelű látóideg sorvadás (ismereteim szerint a előbbi kettő operálható).
2022. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál, és mindent rendben talált, majd uvegtesti homály kezelésre szeretnek menni
2022. febr. 12. 21:23
 6/8 Davee222 válasza:

Milyen kezelést tudnak erre alkalmazni?

Sajnos nekem is van.

2022. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem azokat, akik az üvegtesti vérzést említik. Nekem is pár hónapja megszaporodott a számuk hirtelen, kovidból való felépülés után, de 5 éves korom óta látom őket, persze akkor nem volt ennyire jellemző. Én úgy tudom, hogy más vizuálisan a bevérzés, és már az úszók (floaters). A vérzés inkább sok kis pötty, szokták úgy is mondani, mintha borsot szórnának a szemedbe, és azokat látnád, az úszóknak meg van ez a jellegzetes alakjuk. Nekem csak utóbbik vannak, annyi, hogy újabban elég sok besötétedett, de ha hunyorgok, akkor látok még többet, csak nagyon halványakat, illetve akkor látom, hogy azok, amik be vannak sötétedve, valójában ugyanazok az átlátszóak, üvegszerűek, csak bizonyos helyen megcsvarodtak, és ott sötétebbek, vagy egyszerűen több egymásba tapadt. Persze tudom, valószínűleg határhártyaleválásom van, mert ha nincs bevérzés, akkor ez okozhat ilyen jelenséget, ami elvileg tünetmentes, kis százalékban okozhat bevérzést, vagy retinaleválást. De nem tapasztalok látótérkiesést.
2022. aug. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ugyan ez hunyorogva szinte az osszeset látom 🙄🙄. Voltam szemeszeten mindent rendben találtak.
2022. aug. 22. 02:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!