Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveglencse, szemüvegkeret-...

Szemüveglencse, szemüvegkeret-hol lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van két szemüvegem, amit nem tudok hordani. Az optikusok szerint bár jól van berakva mégsem sikerül elviselnem, mert torzító hatást ad, mindkét lencséből más-más módon. Mínuszos, egyszerű 1,6-os szférikus lencséről van szó.Járt már vki így, ha igen milyen megoldást tudtak neki mondani?

2022. márc. 24. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikor orvos nézte a szemed, akkor milyen dioptriát írt fel? Mikor írta fel? Csak géppel nézték meg?
2022. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Több alkalommal megnézték, mindig minden stimmelt (idén januárban is nézték). Gépi és hagyományos is volt.

Lehet nem mindenféle keret jó mindenkinek, csak erre tudok tippelni (hiába tűnik elsőre jónak)

2022. márc. 24. 17:25
 3/9 anonim ***** válasza:

A szemüveget vizsgáltasd be valaki mással, ne azzal, aki készítette. Pl. a szemészeten is be tudják mérni, és ők mondják meg, hogy pontos-e.

Előtte hordtál már szemüveget, vagy ez az első?

2022. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már rengeteg optikához bementem, ebből 2 volt az, aki látta hol lehet a hiba. Nem, nem az első szemüvegem, már több mint 20 éve viselek szemüveget, ezért érzem ,ha gáz van és megszokhatatlan.Jelenleg hordok egy negyed-negyed dioptriával kevesebb szemüveget, ami most már biztosan csak a véletlennek köszönhetően sikerült vmennyire, pedig átcsiszolt.

Több problémába is ütköztem az optika látogatásaim során:

-nem vették észre az elcsiszolásokat.

-nem tudják megkülönböztetni a szférikus és aszférikus lencsét és a jelentését sem

-szemüvegválasztásnál nem tudnak sokszor tanácsot adni, holott ez is problémát okoz nálam a látótér miatt (torzító hatás).

-vki nem jelöli fel a keret lencséjében a kinézési pontot, mert nem kell...

-és még rengeteg furcsasággal találkozom.

2022. ápr. 1. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Háh, én látszerész mester vagyok, de nem dolgozom a szakmában. Még 2004-ben jelentkeztem a Vision Expressbe, hogy vegyenek fel, elküldtek, hogy túlképzett vagyok! :-D Jó, van egy bölcsész diplomám is, de azért bocsi. Ott utcáról vesznek fel embereket és betanítják őket a minimumra. Tehát ők pl. ennyire veszik komolyan a szakmát.

Egy furcsa hagyomány szerint, az én időmben legalább is nem jelöltük, hogy hol néz ki a szemüveg viselője. Ilyet csak a progresszív lencséknél szoktunk csinálni. De én is furcsállottam, teljesen igazad van, hogy ez béna. Elvben a keret úgy van tervezve, hogy mindenki ugyanazon a magasságon néz ki a kereten keresztül. De ez szerintem sem elég pontos így. Lehet, hogy sokkal lejjebb van a becsiszolt lencse optikai középpontja, mint ahol te kinézel és ez "húzza el" a szemed.

Az én időmben nem létezett 1,6 dioptriás lencse, sztem manapság sincs, talán csak elírtad és 1,5 D lesz az?

2022. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a dioptria -3 és -3,75. Az 1.6 a vékonyításra vonatkozott, elnézést, biztosan félreérhető így.
2022. ápr. 1. 13:36
 7/9 A kérdező kommentje:
Pont azért mentem kisebb optikákba, nem is megyek már ezekhez az Ofotért is társaihoz, hogy vegyék figyelembe amit szeretnék, vagy találjunk egy megoldást.
2022. ápr. 1. 13:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Áh, a törésmutató az 1,6 így már értem.
2022. ápr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert ilyen alapon mindenki aki tudja a paramétereit netről megrendelné és kész. De mivel nekem speciálisabban kellene kiszűrni mit miért, ezért lenne szükségem a tudásukra, ami láthatólag elenyésző.
2022. ápr. 1. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!