Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyi egy szemüveg élettartal...

Mennyi egy szemüveg élettartalma szemüvegkerettel és lencsével együtt véve?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert én egy 2-3 éves szemüveget használok és már a keretnél töredezik vagy pattog lefele a műanyag a keretemről. Bevittem és mondták,hogy ezzel nem lehet csinálni semmit sem ez ezzel jár. Mondták azt is,hogy kár is lenne még lecserélnem a szemüvegem mert attól még használható. Semmi sem tart örökké mondta az eladó . Nem is vártam ,várom el semmitől sem,hogy örökké tartson . Szóval ez mozgatta meg a fantáziámat,hogy feltegyem ide a kérdést.

2019. júl. 7. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A műanyag keret hamar szétmegy.

Nekem fém van csak a fülemnél van műanyag+ gumi rész lassan 6 éve meg van semmi baja csak lencsét kell venni bele ha már rosszul látok a mostanival.

2019. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen kencékkel érintkezik a keret. Van aki szétsminkeli magát mindenféle szerrel és a keret is úgy néz ki. A rendesen ki nem mosott sampon szinte kifehéríti a sötét keretet idővel. A fém jobban bírja.

Vannak karbantartható keretek, a többi csak pár évre lett tervezve. Van aki vigyáz rá és lemossa, kendővel törölgeti, más meg belecsiszálja a port a pulóverével és leejti napi ötször. Én se veszek már negyvenért szemüveget, jó a tízezres is mert nem vigyázok rá.

2019. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én vigyázok rá . 1-szer sem ejtettem le . 46 ezer volt akciósan. Én megbántam,hogy kiadtam rá ennyi pénzt. Mondom nem valami bóvli keretet akarok hátha bírja. Ennyi pénzért azt vártam volna,hogy ennyi idő után tovább bírja a műanyag. Már én is úgy vagyok vele,hogy spórolósba veszem az egészet,hogy ha ez tönkre megy. Nem szidom csak ennyiért elvárná az ember,hogy még tovább bírja a műanyag.
2019. júl. 7. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!