Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homály, másnak is...

Üvegtesti homály, másnak is ennyire zavaró?

Figyelt kérdés

Lassan kb egy hónapja tűnt fel, hogy foltokat látok elúszni a szemem előtt, ha különböző irányba nézek. Nagyon elkezdett zavarni, féltem, hogy valami komoly probléma áll a háttérben. Még kisebb koromban láttam párat el-elúszni a szemem előtt de akkor (talán mert nem volt annyi) nem idegesített ennyire. Mostmár a telefon/laptop képernyőjén is látom, illetve a házban is, ami eddig nem volt jellemző. Nagyon sokat stresszelek emiatt, kértem időpontot szemészetre de még várnom kell 1 hónapot. Kint elég sokat látok, házban pl falon is. Hosszabb fonalakat, de van hogy csomókat, apróbb foltokat is. Próbálok nem koncentrálni rájuk, de mivel nem barlangban élek, és folyton elúsznak a szemem előtt, akarva akaratlanul észreveszem őket, és újra azon agyalok nehogy komoly bajom legyen. :D

Sok helyen olvastam, (tudom, nem a legjobb megoldás:D) hogy a számuk nőhet, ami elég aggasztó, mivel még csak 20 éves vagyok.:( Az érdekelne, hogy akinek hasonló van, valami tippet tud-e adni, esetleg van-e valami ami csökkenthetné a számukat? Titeket is ennyire zavar? Kb mennyit láttok?



2022. márc. 29. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is 20 évesen kezdődött. Azóta hol kevesebb, hol több a mennyiségük. Idővel majd megszokod. ;-)

Esetleg pár napig szedjél 2000 mg Cvitamint, az némileg tud segíteni.

2022. márc. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak 1 van, de az már pár éve és mindig látom, főleg erősebb fényben. Nem nagyon lehet ellene mit tenni, legalábbis nekem azt mondta a szemész, hogy tanuljak meg vele együtt élni.
2022. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bubachangh ***** válasza:
Én gyakorlatilag mindenhol látom, ha rá koncentrálok. Ezek a foltok egyébként, a corneában lévő proteinmaradványok. Teljesen ártalmatlan, max. zavaró. De semmiképpen sem okoz, mondjuk vakságot! Nekem kb 20-25 van, már 30 éve, és már sötétebb helyeken is látom. Ha nem gondolok rájuk, akkor szinte észre sem veszem őket.
2022. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bubachangh ***** válasza:
2022. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! :D Kicsit megnyugodtam, remélem idővel tényleg megszokom majd, a Cvitamint szedem.:)
2022. márc. 31. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ezt képtelenség megszokni, nekem folyamatosan nő a számuk, lassan megőrülök tőlük. Csak a vitrektómia az egyetlen megoldás ami elég kockázatos. Ennél rosszabb betegség nem létezik, inkább lennék rákos annak legalább tudnám hogy vége lesz hamarosan de hogy így kelljen életem végéig létezni, minden nap ezek a fonalak meg buborékok úszkálnak, ennél nagyobb büntetés talán nem is létezik.
2022. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6: Igen, tényleg nagyon zavaróak tudnak lenni, azóta is ugyanaz a helyzet. De van, hogy néha tényleg észre se veszem, ha nem gondolok rá, vagy ha valamiben elmélyülök. :D

Egyébként update, voltam a szemészeten, nekem azt mondták, hogy volt egy üvegtesti bevérzésem korábban (nemrégiben) és abból maradtak fent. (?) Júniusban megyek vissza kontrollra.

Egyébként hány éves vagy? Mindenesetre kitartást Neked, hátha valami csoda folytán mégis megszokjuk/eltűnnek valamennyire.:)

2022. máj. 3. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:
30 de már vagy 15 éve megvannak és egyre rosszabb a helyzet, ha ennyi idő alatt nem múltak el vagy nem szoktam meg akkor már nem is fogom. Én rövidlátó vagyok gyerekkorom óta, nekem azért alakultak ki és sokkal súlyosabb a helyzet mint másoknál, sokan látnak néha ilyeneket de ha azt látnák amit én már van aki megőrült volna, a rövidlátás miatt sokkal nagyobbnak látom őket és szabadtérbe félek kimenni főleg nyáron mert az erős fény miatt még inkább látszanak és ez csak egyre rosszabb lesz. Ha már nem bírom akkor vitrektómia lesz de az meg műszem a beavatkozás után.
2022. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!