Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj lehet a szememmel ha...

Baj lehet a szememmel ha mostanában több furcsaságot tapasztalok?

Figyelt kérdés

Egy ideje észrevettem, hogy mikor este készülök aludni és ugye csukva van a szemem, akkor látom, hogy ilyen fekete folt vagy homály jön elő néha így előbújik jobban nem tudom kifejezni, korábban ez nem volt. Másik meg, hogy napközben mikor jobban oldalra nézek akkor feltűnik ilyen fekete kör folt de csak egy pillanatra kb.

Másik meg hogy szintén ilyen csak néha sok fekete folt szokott feltűnni így kicsit periférikus látásomban de ezek halványak.

Meg ugye vannak régóta ezek az üvegtesti homályok amiket megszoktam de mostanában több lett és észrevehetőek nagyon.

A foltok amiket előbb írtam meg a homályok is két különböző dolog.

Mostanában furcsán viselkedik a szemem és kezdek aggódni.

Szemüveget hordok ami -3,25 és -3,50es de általános óta vagyok az.

Voltam korábban szemészeten de csak feltűnt volna nekik valami vagy ők csak a szemüveg miatt vannak inkább (vision, ofotért)?

Megpróbálom képekkel mutatni, hátha úgy könnyebben érthető csak úgy ábrázoltam.

23 éves vagyok.

Ez az amit este szoktam látni néha felbukkan majd visszakúszik.

[link]

Ezt pedig napközben ha erősebben oldalra nézek néha de nem ennyire erősen fekete.

[link]



2021. febr. 24. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
SZTK-s szemészetre menj. Nekem sokkal gyengébb a szemem, de mégse szoktam fekete foltokat látni.
2021. febr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.Ott mennyire figyelmesek az orvosok?

Észreveszik ha valami baj van vele?

Kicsit félek amúgy mert nem tudom, hogy mondjam majd el ezeket a dolgokat neki összeszedetten.

2021. febr. 24. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy pénzszűkében és ki tudod fizetni, akkor nyilván magánrendelésre menj. De nekem eddig pozitív tapasztalataim voltak SZTK-s szemészettel (10 éve járok már évente/kétévente).
2021. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.Köszönöm, most sajnos pénzszűkös vagyok ezért most csak az sztk lesz.

Remélem azért nincs nagy baj.

2021. febr. 24. 17:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, most milyen a helyzet, nekem is időszerű lenne időpontot kérnem, de nem tudom, mostanság hogy alakul az időpontkérés, kell-e sokat várni.
2021. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szerintetek mire utalhat ha ilyen foltokat látok?

Nem csak akkor ha fáradt vagyok hanem mindennap ahogy észrevettem.

Most már azért feltűnően de a foltok szerencsére még halványak.

2021. febr. 24. 19:48
 7/7 anonim válasza:
Voltál azóta orvosnál?
2021. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!