Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valakinek van hasonló történet...

Valakinek van hasonló története? (szülés, szoptatási nehézségek, végelláthatatlan fejés, szoptatás. )

Figyelt kérdés

Leírom a történetem. Szülés közben antibiotikumot kaptam és oxitocint, infúziót, eléggé bekómáztam tőle. Szülés után elvették a babát 12 órára, mondták, túl kimerült vagyok, majd reggel hatkor megkapom. Reggel hozták de órákig aludt. Kérdeztem mit etettek itattak vele, azt mondták semmit. Pedig sztem tápszert kaphatott.

Aztán jött egy orvos, közölte hogy lapos mellbimbóval lehetetlen szoptatni, ide bimbóvédő kell. Ráadásul egy csepp tej se jött a mellemből. Mondták h szoptassak, majd beindul. Beindult, de bimbóvédő miatt csak 10 gr-okat evett. Persze utána sírt és jött a tápszer. Mellé jött még h az egyik mellbimbóm nagyobb volt mint a szája, abból több tej is jött, de nem tudta bekapni. A másikból kevés jött, az is csak bimbóvédővel ment. Aztán a kórházban már én adtam neki a tápszert szopi után mert sírt az éhségtől. Itthon vettem egy elektromos mellszívót és elkezdtem fejni. A napi 200 gr tejből lett napi 800 mára, ma 6 hónapos. A fejések nagyon megviseltek, éjszakai kelések, állandó fejés, soha sehova nem tudok menni.

2 hónapos korában megpróbálkozotam a szoptatással (addig csak cumisüvegből kapta a lefejt anyatejet) és sikerült bimbóvédővel de iszonyúan fájt, szétszakadt a mellbimbóm. 3 hónapos korában is próbálkoztam, akkor már bimbóvédő nélkül és sikerült! :) EGy hétig szoptattam. De mivel kevesebbet evett 50-100 gr-okkal mint a cumisüvegből, abbahagytam. Pedig jó lett volna így is. CSak a sok fejéstől olyan fáradt és kimerült voltam, és segítségem sem volt, hogy inkább visszatértem a fejéshez.

SOHA NE HAGYJÁTOK ABBA HA MEGY A SZOPTATÁS!!!

Ma 6 hónapos, és még mindig fejek, most pl hajnali negyed 4 és fent vagyok. Hulla vagyok, nem tudom mikor és hol fogok összeesni. Tápszert nem eszi meg, muszáj vagyok fejni. Szoptatásra már nem emlékszik hiába kynálom, nem megy sajnos...én hülye, elrontottam...pedig ma egy boldog, szoptatós anyuka lennék...



2013. jún. 22. 03:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
Kitartas le a kalappal előtted mindent megtettetel kezd el a hozaptaplalast lassan probald ki a Hipp 2tapit finom edes hatha bejőn
2013. jún. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Mintha a mi tortenetunket irtad volna le. A kulonbseg csak annyi hogy nekem van egy 4 eves nagyfia is akivel hasonlo okok miatt nem ment a szoptatas es sajnos anno csak kezi fejovel probalkoztam. 7 es fel honapig birtam aztan feladtam. O sosem volt tisztan anyatejes. A lanyom lassan 7 honapos. O a korhazban szopizott. En meg mar ott is fejtem mint az orult mert rettegetem hogy nem lesz eleg tejem hiszen a fiamnak mar az elso pillanattol fogva kiegeszitest kellett adjak. Igy szepen raszoktattam a lanyomat is a cumisuvegre. Ugyanis o is nagyon apro mennyisegeket tudott csak leszedni bimbovedovel. De sikerult. 5 honapos koraig tisztan anyatejes volt. Most 1-szer kap tapszert illetve egy etkezest mar kivaltottunk gyumolcsre ami melle iszik egy deci tejet. Most keszulok kivaltani a masodikat fozelekkel. Akkor talan ujra csak anyatejet kaphatna. Ejszaka mar csak ketszer kelek fejni. Szoval akar sikertortenetkent is megelhetnem es valahol buszke lehetnek magamra ha nem lennek hulla s nem a nagyfiam inna meg a levet az ejszakai egy-egy oras tv elotti bobiskolasoknak. Az hogy az elmult fel evben piszok turelmetlem voltam nem kifejezes. Rengetegszer elofordult hogy a jatekra invitalast elharitottam mert fejesidom jott. Szoval borzaszto volt. A megoldas a nappali kevesebb fejes lett mert felnapos az oviban illetve most mar nyari szunet reven egesz nap itthon van s bizony muszaj vele is foglalkoznom.
2013. jún. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

Nem te most egy boldog tápszeres anyuka lennél.

Amit viszont nem értek, hogy elhiszem hogy kicsinek ennyi mindent megtettél és saját magadat szenvedtél, de most mikor 6 hós tényleg szükséges hogy ennyit szenvedjél?

Szerintem egy gyereknek nem a legfontosabb az anyatje, hanem hogy anyukája kiegyensúlyozott legyen, boldog, és élvezze vele az éltet. egy félhulla anyuka senkinek sem kell.


èn egyik lányomat sem tudtam igazán szoptatni, az elsö 2-3 hónapban mindent megtettem, de nekem még szoptatás+fejéssel is max 100ml jött le egyszerre, így mikor abba hagytam a pumpálás elment a tejem teljesen.

Viszont amikor tápszeres lett mind én mind a baba egy bldog kiegyensúlyozott ember lett. Mindkét gyerekem az a típus aki eltud játszani sokáig, aki nyugodtan meg tud ülni, aki nem sír sokat, vagy is nagyon kiegyensúlyozottak, és ezt az orvos is megmondta, hogy érezhetöen jó biztos környezetböl jönnek.

2013. jún. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
71%
A Szoptanítot (SNSt) próbáltad már? Szerintem hasznos lehet a számotokra, ha ennyire szeretnél szoptatni: [link]
2013. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Az anyatej fontos, de az ésszerűség határain belül. Azzal, hogy negyed 4-kor fent vagy, ezáltal egy fáradt, feszült, boldogtalan anyukát kap a baba, nem teszel jót neki.
2013. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk is ez volt a helyzet a kisfiam 2 hónapig kapott anyatejet úgy hogy éjjel-nappal fejtem de így is nagyon kevés volt. Teljesen ki voltam napközben alig éltem a fáradtságtól. Azóta tápszert kap és láss csodát 4 hós kora óta átalussza az éjszakákat nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek. Most 10 hónapos a Drágaságom és tele energiával tudunk játszani. Tervezzük a tesót de én nem fogok kínlódni a szoptatással az biztos nem tudtam élvezni az első pár heteket a babámmal!!Azt nme értem te miért görcsölsz még ezen hisz már el kellett volna kezdened a hozzátáplálást!Nagyon jó tápszerek vannak próbáljatok ki többet, ezen az oldalon is sokat olvashatsz!Sok sikert!
2013. jún. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Én is hasonlókon mentem keresztül, de hiába fejtem e tejet, nekem 3 hónap után 2-3 nap alatt teljesen elapadt a tejem mindkét gyermekemnél... :( Szerintem itt az idő, hogy hozzátáplálj és esetleg próbálj ki más tápszereket is, vagy tejpépet, Sinlac-ot, stb. És szép lassan átállj reggeli és esti anyatejes etetésre és akkor már nem fog megviselni téged sem az állandó fejés, mert én is tudom, hogy az milyen kimerítő!!!
2013. jún. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Le a kalappal a kitartásod előtt! Minden tiszteletem! Én nem tanácsolok, semmit, tedd amit jónak látsz, de hidd el, nem vagy attól rossz anya, ha kimondod hogy eleged van. Megérdemelsz egy kis pihenést, kikapcsolódást, hogy le tudj lépni otthonról jó lelkiismerettel. Emlékszem, az első "kiszabadulásom" otthonról megint hetekre feltöltött. De ez tényleg csak akkor működik, ha jó a lelkiismereted közben. Nekem borzalmas szülésem volt, utána is nagy fájdalmaim, úgy éreztem, hogy megérdemlem. Remélem van valaki, akire nyugodt szívvel rábízhatod a babát. A hozzátáplálás szerintm is jó ötlet. Egyébként a tápszer sem ördögtől való ám, nekem nagy megnyugvást okoz, hogy létezik. Légy nagyon büszke magadra, és főként vigyázz magadra a babád érdekében.
2013. jún. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Bocs, a - tápszert sem eszi meg - kimaradt. Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy ilyenkor meg szoktak más tápszert is kóstoltatni a babával, hátha csak épp az nem tetszik neki.
2013. jún. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Te még szerencsésebb vagy mint én ,mert neked legalább van tejem, nekem nagyon kevés tejem volt de 11hónapig fejtem 2,5-3óránként! Az viszont rossz hogy nem eszi meg a tápszert de ha van tejed,nem is kell neki!
2013. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!