Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi történt a szememmel?

Mi történt a szememmel?

Figyelt kérdés

A szemem belsejében nemrég észrevettem egy sárga körívet. Nagyon furán néz ki és mind a kettőben van, nem a fehér része, hanem a pupilla körül közvetlen, ez mit jelenthet?

Tavaly néztem meg, azóta került oda, mert akkor még teljesen homogénnek tűnt. Tegnap vettem észre hogy ott van. A látásom egyelőre teljesen normális.



2022. ápr. 25. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg koleszterinlerakódás lehet.
2022. ápr. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pupilla körül sok embernek van sárga karika, nekem is olyan csillagszerű körben. Nézzél szemeket a neten, van sok kép
2022. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, úgy tűnik megtaláltam. Centrális heterokrómia a neve és ártalmatlan, de nem találtam semmit róla, hogy egyik évről a másikra odakerülhet-e.
2022. ápr. 25. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A heterokrómiával születik az ember, annyit takar, hogy az írisznek eleve más a színe, de ezt nem csak úgy észreveszi magán az ember felnőttkorban, ez már gyerekként is egyértelmű. A centrálisnál egy szemen belül van színbeli eltérés, meg van a másik fajta, amikor valakinek mondjuk kék az egyik szeme, és zöld a másik.
2022. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet eddig is olyan volt, csak nem figyeltél fel rá, én is csak mostanában vettem észre amikor vizslattam nagyítós tükörben a szemem.
2022. ápr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor elképzelhető, hogy ez mégsem az? Mert képek alapján nagyon hasonló.
2022. ápr. 25. 14:37
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 mondjuk lehet, vagy mininálisan változott vagy kívül vagy belül a színe és most feltűnőbb lett
2022. ápr. 25. 14:38
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem az, vagy az, csak eddig senkinek nem tűnt fel a családból, ami elég fura.

A heterokrómia nem alakul ki csak úgy akármikor, mivel az íriszünk színe már magzatkorban belénk van kódolva.

2022. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!