Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések, nektek...

Kontaktlencsések, nektek ilyen körülmények között jó a lencse ?

Figyelt kérdés

Sportolás és munka közben lehet zavaró ? Gondolok én arra pl, hogy edzés közben bele megy véletlen az izzadság, vagy mondjuk autót mosok és kicsit oda fröcsköl a víz.

Vagy ha pl biciklivel gyorsabban megyek akkor lehet irritáló ?


Kényesebb mint egy szemüveg ?


Mennyi idő megszokni ?


Nagyon gondolkodom rajta, mivel már kéne új szemüveg (romlott a látásom) illetve mióta bejött a melegebb idő, folyamatosan csúszik le, igazgatni kell maszatos lesz hamar stb, nyomja a bukósisak motorozás közben, meg úgy ámblokk meguntam a viselését...


2022. máj. 20. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Én ex-kontaktlencsésként ajánlom, mert sokkal-sokkal kényelmesebb, mint a szemüveg, elsősorban sportolásnál, de egyébként is. Amire figyelni kell, hogy ne viseld túl (8 óra lencsézés naponta, nagyon max 10, de annál tényleg ne legyen több) illetve az elején van egy 2-3 hetes időszak, amég hozzá kell szoktatni a szemet a viseléséhez (először pár napig csak 2 órát lehet bent, majd 4-6-8). Alvásnál mindenképp ki kell venni és nem érheti víz/izzadtság. Ha véletlenül belemegy 1-2 csepp, az még nem a világvége, de pl. úszni nem szabad benne. A tisztítása nem bonyolult, a folyadékot kell cserélni minden használat után.

Száríthatja a szemet, főleg ha sokat ülsz számítógép előtt vagy hosszasan bámulsz valamilyen képernyőt (mert ilyenkor kevesebbet pislogsz), illetve huzatban, szélben is előfordulhat száradás és az kellemetlen érzés tud lenni. Lehet kapni kifejezetten érzékeny szemre tervezett folyadékot, az tapasztalataim szerint segít valamennyit, ha ilyen probléma áll fenn. Vagy lehet lubrikáló szemcseppet/műkönnyet használni, de meg kell nézni, hogy kontaktlencsére cseppenthető-e vagy sem (a Systane Ultrát ismerem, az jó erre a célra).

A lencsék behelyezésének és kivételének megszokásához is kell egy kis idő, mert először furcsa lehet, hogy a szemgolyódhoz nyúlkálsz, de hamar rá lehet érezni. A kézmosás mindig nagyon fontos, amúgy be fog gyulladni a szemed (víz és szappan, a kézfertőtlenítő nem jó). Biztos lesz még egy csomó infó, amit elmondanak az optikában, de szerintem a legfontosabbakat leírtam.

Amúgy nekem anno Roaccutan kúra miatt kellett abbahagynom a viselését, amit nagyon sajnáltam, mert tényleg ezerszer praktikusabb, mint a szemüveg. Ha jól van behelyezve és nem szárad a szemed, akkor nem is érzed, hogy ott van a lencse. Azóta már megműtettem a szemeimet, de ha még mindig szükségem lenne valami látásjavító eszközre, akkor inkább a kontaktlencse mellett tenném le a voksom. (Még fontos megjegyzés lehet, hogy a lencséket nem szemüveg helyett, hanem mellett érdemes használni. Ha például begyulladt a szemed, akkor kénytelen vagy szemüveget hordani egy pár napig, úgyhogy ne csak a lencse legyen kéznél. Ha minden klappol, akkor is ugye csak 8 órát lehet bent a kontaktlencse, a nap többi részében marad a szemüveg.)

2022. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azta, köszi a részletes leírást!

Igen én is a műtét felé hajlanék, csak ahhoz, ha jól tudom meg kell állni a szem romlásának, de nekem 27 évesen romlott kicsit.


Igaz nem nagy a dioptria, 1,5-távollátó volt, szerintem nem lesz sokkal rosszabb.

2022. máj. 20. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!