Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kb. 2 napja belement valami a...

Kb. 2 napja belement valami a szemembe fogalmam sincs mi az, csak egy fekete pötty látszik (valami porszemcse lehet vagy ilyesmi) ma megyünk orvoshoz és egy ilyen vizsgálaton hogyan szedik ezt ki? Fáj is?

Figyelt kérdés
Ha ez számít valamit a pupillám alatt van a szemszín résznél. Ne haragudjatok nem vagyok biosz zseni nem tudom mi a neve. Szoval kék a szemem és ahol kék ott látszik benne egy fekete kis pont

2022. máj. 30. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mitől félned, mert ha valamit matatni kell a szemedben, akkor ha szükséges, adnak lazítót, ami elérzésteleníti.

Nekem szedtek már ki beleszakadt kontaktlencsét, nem olyan ijesztő, amilyennek elsőre hangzik.

2022. máj. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne légy megijedve.

Valamikor elsősegélynyújtási tanfolyamon úgy oktattak minket, hogy egy gyufaszállal a felső szemhéjat felfelé kifordítottuk (a gyufaszálat enyhén rányomva a szemhéjra, megfogva a felső szempillát és hátra- (fel-, ki-) fordítottuk, a szem nézzen lefelé és könnyen kivehető ami benne van. Biztonságos eljárás. Azóta sok emberen eredménnyel segítettem ezzel az eljárással.

2022. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2

De ha a pupillam alatt van akkor miert kene kiforditani a szemhejam,ugye nem fogjak ezt csinalni? Ja es hogy fogom ezt kibirni pislogas nelkul, vagy mivel szedi ki csipesszel?

2022. máj. 30. 12:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan ijesztő a kifordítás, mint elsőre hinnéd (én is féltem tőle, de nem érezni semmit), de nem is biztos, hogy ki kell fordítani.

Csöpögtet bele valamit, amitől nem pislogsz.

Nem tudni, mivel szedi ki, nekem vattás pálcikával szedte ki a kontaktlencsét, lehet, hogy a pöttyödhöz is elég lesz.

Hidd el, tapasztalatból írjuk, hogy nem kell parázni, mert rosszabbnak képzeled az egészet, mint amilyen valójában.

2022. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4

Tenyleg nagyon koszonom a valaszokat, sokat segit. Most mar nem felek annyira

2022. máj. 30. 13:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Én, más híján, zsebkendő sarkával vagy magával a zsebkendővel szoktam kiszedni. Egy szem sem sérült meg miatta.

Nem teljesen értem, hol van, amikor a pupillád mögött van. Benn a pupillában? Aligha...

Egyik esetben a búzakalász toklászát távolítottam így el a szemhéjból körömmel kicsíptem, mert be volt fúródva. Csak kb. 1 mm állt ki. Nem vagyok szemorvos. Utána azonnal rendbejött a szemfájása, addig erősen könnyezett a szeme és csípte neki. Fiú pajtásom volt a sebesült (kb. 16 évesek voltunk).

2022. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6

A pupilla alatt a szemszín résznél. Ne haragudj de mi nem érthető?

2022. máj. 30. 16:25
 8/10 anonim ***** válasza:

Az "alatt"-tat úgy értettem, hogy az agyad felé.

Ha a lábad felé van alatta, akkor még a felső szemhéjat sem kell felhajtani, hanem lehúzni az alsót és gézzel, vattával kitörölni onnan az a pici feketét. Ha nem akarod, akkor menj el orvoshoz.

2022. máj. 30. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat szerencsesen kiszedte az orvos. Fémszilánk volt benne, valoszinu en azert nem tudtam kiszedni magamnak😆
2022. máj. 30. 23:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, akkor túlvagy rajta, megkönnyebbülhetsz :)
2022. máj. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!