Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Éjjel nappali kontaktlencse?

Éjjel nappali kontaktlencse?

Figyelt kérdés
Eddig mindig havit vettem reggel be este ki. De szeretnék olyan amivel tudok utazni és nem kell kivennem legalább 8-12 napig. Eddig ezekről hallottam : CooperVision Biofinity,Air Optix Night and Day Aqua. De akinek van más ami bevált annak is nagyon örülnék.

2022. júl. 1. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem ajánlom. A legegészségesebb a szemednek a napi, reggel be este kuka.
2022. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt az utazás dolgot meg nem is értem, mi köze a kontaktlencséhez?
2022. júl. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Szia, nekem biofinty lencsém van, ez elvileg 24 órás lencse (1 lencse=1honap), de akkor javallott nem benne hagyni éjszakára, mert alvás közben könnyen kiszáradhat a szemed (en tinikent voltam olyan okos, h aludtam benne es utana nagyon voros lett napokig) Az orvosom sem javasolja; azonban azt, h 8-10 napig ne vedd ki…? Nem tudod megoldani? Gondolom utazás alatt -még ha sátorozni is mész-tisztalkodni fogsz, max két fertőtlenítővel lefertotlenited a kezed stb vagy akkor inkább viseli szemüveget arra az időre. En nem ajánlom. Nekem azt mondta az orvosom, h HA esetleg egy éjjelre bent marad, akkor utana par napig ne hordják, illetve ha minden nap egész nap reggeltől estig a szememben van, heti legalabb egy kontakt lencse mentes napot tartsak
2022. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tesz jot a szemednek. A legjobb a napi kontaktlencse amit reggel beteszel, este kiveszed es eldobod.

Utazaskor korulmenyes lehet ez igaz de meg a kempngekben is van tulosos helyseg ahol ezt el tudod intezni, nem kell pont a satorban kinlodni vele.

Ha repulovel utazol akkor jobb ha nem a kontaktlencset hasznalod mert szarazadd a levego. Ha pedig 15-20 orat utazol akkor a vegefele mar kenyelmetlen lesz a szemednek a lencse.

2022. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magamból kiindulva, nekem azért kéne, hogy tudjak utazás közben aludni, bár én ilyenkor szemüveget használok.

Vannak havi lencsék, amikben 1-2 napot havi szinten (azaz kb 2 alkalom/lencse) el lehet aludni, viszont ezeket is ki kell este venni. Viszont, ha a fent említett probléma miatt van, akkor jó megoldás lehet.

Az, hogy nem veszed ki a lencsét egy hónapig, az jár a legnagyobb kockázattal és azért csak megoldható valahogy. Nem egy olyan hosszú időt igénylő művelet. Ha esetleg a fertőtlenítő folyadékot nem akarod magaddal cipelni, akkor a napi lencse is jó ötlet lehet, kis helyet foglal és nem kell hozzá folyadék.

2022. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!