Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez szembetegségnek számít?

Ez szembetegségnek számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban vettem észre kamerában, hogy az egyik szemem máshogy áll mint a másik, és ha oldalra nézek, akkor a jobb szemem kicsit bekancsalít oldalra. Tudom, hogy vannak asszimetrikus szemek, de ez eléggé meglátszik. Magamról nem szeretnék betenni képet, de a médián szembe jött velem ez a fazon, akinek hasonlóan máshogy áll a szeme, és az egyik szemgolyója látványosan másfele néz. Ezt valahogyan lehet korrigálni? Egyáltalán ez valamilyen betegség miatt alakul ki?


[link]



2022. júl. 6. 15:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Én meg nem mondom, mi a bajod, valószínű csak bebeszéled magadnak, képes az ember olyanokon elkezdeni aggódni, amik nincsenek is. Egyébként létezik olyan, hogy valakinek a szeme teljesen jól áll, de a szemhéja (mint viszonyítási alap) valamelyik végen egyéb probléma okán meg van süllyedve / vagy nem nyílik annyira: ami optikailag olyan hatást kelt, mintha a szembogara nem pont középen járna, amikor épp középen kéne. A képen az illetőnek is az egyik szeme nagyobbra van épp nyitva, ezért tűnhet furának, de valószínűleg úgy áll az, ahogy kell.

De ember, ha nem egyfelé néznél, azért az a látásodban is feltűnne, nem gondolod?

2022. júl. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!