Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy szemüveg csináltatása mindennel együtt (részletes vizsgálatok, lencse stb)?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam szemvizsgálaton (34F) és már egy ideje enyhén homályos a látásom bizonyos távolságra ~6m főleg a jobb szememmel ezért is gondoltam itt az ideje.

Viszont amit furcsállok hogy van hogy észrevehetően jobban látok van hogy rosszabbul és az elmúlt hónapokban van hogy ritkán kis mértékben szellemképet látok 3m es távolságtól kezdődöen és éjszakánként a távoli fények körül vagy kisebb vagy látványosan nagyobb mértékben fény korona van.

Egy optikai vizsgálat alatt kiderűlne hogy ezek szem eredetű problémák nem pedig pl. Túl sok stressz depresszió vagy közeli olvasás stb váltja ki?

Pár ismerős említette hogy a pár hónapja kapott Pfizer vakcina is okozhatja de ezt kétlem.



2022. szept. 1. 14:46
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az oltásra mindent ráfognak, nem tudom igaz-e, de attól még a probléma megvan. Mivel itt egyelőre nem tudod, hogy mi okozza ezt, ezért szemészetre menj el előbb, ott majd leírják kell-e szemüveg, milyen, vagy más jellegű a probléna. Optikában nem orvosok vannak, csak a szemüveggel kapcsolatban tudnak vizsgálni.
2022. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
A szemüvegboltokban van szemvizsgálat, amit egy optometrista végez, aki elküld dokihoz, ha kell. De a bolti vizsgálat célja, hogy kiderítsék, milyen korrekció, azaz lencse kell. Ez eleve meghatároz egy árat, és részben azt is, hogy milyen keretekből tudsz választani. Árban a felső határ a csillagos ég, az alsó meg "jó pár tízezer". Általában csomagolják az árakat, pl. ingyenes a vizsgálat, ha náluk csináltatod a szemüveget. Sokszor vannak akciók is, amikkel sokat lehet spórolni, mert ez drága műfaj.
2022. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csodával határos módon jövőhétre tudtam időpontot foglalni a szemészetre.Inkább elmegyek oda mielőtt bármilyen szemüveget is feliratnák sima optikai vizsgálat alapján.
2022. szept. 1. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 45 ezer forintért kaptam szemüveget, ebből 30 volt a keret... Hihetetlen, hogy 30 ezerbe kerül egy szemüvegkeret
2022. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Tesóm 60ezerért csináltatta. Én ma megyek a kislányomnak csináltatni én 30-40ezret tippelek az övére.
2022. szept. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen szemüveg...átlagosan ma már 60 ezertől indul...
2022. szept. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

73.990 volt, pénteken csináltattam.

Keret 34900, lencse 16.900 db-ja /25% kedvezményt adott rá/.

2022. szept. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!