Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A multifokalis szemuveglencse...

A multifokalis szemuveglencse hogy működik? Nekem arra kellene hogy hol számítógép képernyőt nézek hol pl. autót vezetek. Arra is jó?

Figyelt kérdés

Ha pedig autóban ülve mobilt nézek akkor le kell vennem a szemüveget egészen közelről nézni. (Vagy ott is lehetne nálam az olvasoszemuveg)

a Ez ezeket a problémákat hogy oldja meg egy szemüveggel?


Számítógépnel is gond hogy ha nem közvetlenül a geo előtt ülök hanem pl. Ujsagotnokvadok S néha kell ránéznek kicsit messzebb a számítógépre ahhoz is szemüveget kell cserélnem.


2022. szept. 5. 06:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy lencsébe több dioptria is van csiszolva. A szemed mozgásával változtatod hogy épp melyiket használod. A megszokasa nem egyszerű, van akinek sosem sikerül.
2022. szept. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi azt hiszem értem. A szög számít hogy milyen szögben nézek így a lencse más más részén nézek ki?
2022. szept. 5. 06:44
 3/12 anonim ***** válasza:
2022. szept. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem csak a szemedet kell mozgatni, hanem a fejed is. Egyenesen a legnagyobb dioptriával látsz, lefelé a legkisebbel és közte van az átmenet, például a monitorhoz. Például olvasáshoz emelned kell a papírt is, a fejed is, fura érzés, hogy nem ott látsz, ahol eddig. A megszokás pedig főleg attól függ, mennyit fizetsz érte. Ugyanis a két szélén holt tér van, és nem elég jobbra nézned, ahogy eddig, a fejedet kell fordítani. De minél többet fizetsz érte, annál kisebb ez a holt tér. És van olyan optika, ahol garanciát is vállalnak rá, tehát ha nem szokod meg, csinálnak újat (külön).
2022. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Viszont akkor ha jól értem autóvezetéshez Nem szabad használni legalábbis az elején biztos nem.
2022. szept. 5. 07:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Én az elején nem mertemvezetéshez. De gyorsan megszoktam. Most már csak otthon nem merem használni, ahhoz túl drága volt, hogy bármi baj érje :)
2022. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni, ha már a gyalogos közlekedés biztosan megy, akkor vedd fel kocsiban is.

Igen, ahogy lefelé mozgatod a szemed, a lencse egyre erősebb részein nézel keresztül.

2022. szept. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Igen, ahogy lefelé mozgatod a szemed, a lencse egyre erősebb részein nézel keresztül."


Vagy nem. Mert így látatlanban fogalmad nem lehet róla, higy neki épp milyen erősségű kell higy legyen az olvasó rész, ami ugye lent van, vagy a "sima" ami közepén. Nekem pl -4,5 a sima és +1 az olvasó rész

2022. szept. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

8-as. A te -4,5 es "szóró" lencsédnél 5,5 dioptriával "erősebb" a pozitív irányba, a "gyűjtő" irányba az olvasásra használt korrekciód.

Ha a két értéket külön, önmagában nézzük, akkor igazad is lenne, de a szem, amikor közelre néz, akkor a szemlencséje domborodik, nagyobb pozitív értékre vált, így közelre mindig erősebb szemüveg kell mindenkinek, mint távolra. Az, hogy a te szemed rövidlátó, kicsit megbonyolítja, hiszen -4,5 D kell, hogy emetrop szemként működjön a szemed, de azért nem hazudtolja meg ezt. Tehát ha távolra nem kellene ez a szemüveg, akkor olvasáshoz kellene + 5,5 D


A -4,5 egyébként lehet, hogy kicsit túl erős neked távolra, mert általában 4 dioptria különbség szokott lenni az olvasó és a távoli rész között a különbség. A mínuszosokat túl lehet korrigálni, megszokják. Mondjuk bajod nem lesz tőle, de azt szokták, hogy épp akkora korrekciót adnak, amivel a visus 1.0, te így a -4,5-lel lehet jobban látsz, mint a szemüveget nem hordók.

2022. szept. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Huh...Ugyan miért kellene +5,5 olvaso szemuveg????? Eredetileg külön volt, akkor is plusz 1 volt. A mínuszt minek kellene korrigálni az olvasashoz????

A mínuszos lencsét pár év alatt emelték ennyire, kevesebbel nem láttam jól.

2022. szept. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!