Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen tanácsot adnál szemüveg...

Milyen tanácsot adnál szemüveggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Most lesz életembe először szemüvegem, szóval eléggé tapasztalatlan vagyok ezzel kapcsolatban. Ha te már esetleg egy jó ideje szemüveget hordasz akkor tudnál esetleg bármilyen tanácsot adni? Például milyen szemüvegtisztítót használjak?! (Kell-e egyáltalán használni?), Ha köd van akkor a szemüveg nem párásodik be? Légyszi ne nevessetek ki, és ha tudtok segítsetek amivel esetleg megkönnyíthetem majd a szemüveghasználatát.
2022. okt. 10. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ha köd van be tud párásodni, ha meg télen bemész a hidegről a melegre akkor mindig. A maszk miatt is bepátásodott, hiába trükköztem. Tisztítókendőt ilyesmit kapsz a látszerészetben, ahol csináltatod, vegyél egy kemény tokot is, ha nem adnak. Papírzsebkendővel soha ne pucold! Hirtelen ennyi jut eszembe. Sok sikert!
2022. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Műanyag keret, műanyag lencse. A műanyag keret kényelmesebb, valamint láttam már olyat, mikor valakinek az üveg lencséből szinlánk ment a szemébe.

Tudsz venni az optikában szemüveg törlő kendőt, azok jók. Valamint már szinte az összes bolt árul hozzá nedves törlőkendőt is ami ugye egyszer használatos. A sima törlőkendőt szappanos vízzel csap alatt tudod szépen tisztítani. Téli időben ha párásodik, akkor arra is van ilyen páramentesítő kendő vagy folyadék. Valamennyit használ, de sokat nem fog jelenteni. Olyankor is jó, ha van kéznél kendő és szimplán megtörlöd.

Valamint ha sokat ülsz gép előtt akkor van arra is egy speciális réteg amit kérhetsz, vagy van szürkére sötétedő szemüveg is, ami annyiból áll, hogy a napfény hatására a szemüveg elkezd sötétedni és olyan lesz mint egy átlag napszemüveg. Van aki ezt nem szereti, az én szemem számára kimondottan kényelmes. Még télen is szeretem, ugye mikor havas minden akkor vakító fehérség tud lenni, így meg az is megvan oldva.

2022. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kékszűrős ajánlott, ha sokat nézel vele monitort.
2022. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek!!❤️
2022. okt. 10. 21:28
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Hányas?

Kékfényszűrő meg hülyeség és felesleges.

2022. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5


5-5 percért lehet. De nekem észrevehető bőven a különbség mikor az ébrentöltött óráim 80%-ában monitort/telefont bámulok. De nem is tudok ezzel mit kezdeni. Nem jó kedvemből bámulok egész nap képernyőt.

2022. okt. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6.

És mi akadályoz meg abban, hogy a monitoron/telefonon vedd le a kék összetevőt a szemüveg helyett?

2022. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7


Régebben volt rá egy program ami sötétítette a kijelzőt és nem a sárga felé vitte el. Az tetszett is. Asztali gépnél olyan monitorom van ami ezt tuja is, ott az koppra le is van húzva és imádom. Telefonnál és leptopnál meg ugye a sárgás szín felé viszi el a dolgot, ami számomra zavaró. Pláne ha pl 5-6 órát nézem egyhuzamban a monitort és felállok, teljesen fura minden, enyhe szédülés és rosszullét.


Szemüvegnél nincs ilyen problémám. Valamint ha pl színt kellene valamihez választani, akár egy doksi vagy valami, ott nagyban befolyásolja a sárgás képernyő a szín látszólagos árnyalatát. Másik meg, hogy ha egyetemi gépnél is vagyok, akkor is állítgatni kellene a kékfény szűrőt. Sok baj van azzal.

2022. okt. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

8.

Rossz híreim vannak: a szemüvegen még állítgatni se lehet, mert fix értékű kékszűrés van "beleégetve", továbbá az is sárgít hivatalból, mivel a sárga a kék komplementer színe, végül abban nemcsak a word doksi lapja lesz sárgás, hanem az egész világ tokkal-vonóval...

És akkor hab a tortán, hogy ezért a 3 hátrányért még fizetni is kell.

2022. okt. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Lehet csak képről láttál ilyen szemüveget, de azt is a kékfény szűrős monitorodon.

Nekem is van, egyáltalán nem sárga. Egy halvány árnyalatot se lehet bele látni.

2022. okt. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!