Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Más is lát fénycsíkokat a...

Más is lát fénycsíkokat a szemüveggel?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve vettem új szemüveget, és lencsét is. De minden egyes lencse után előfordult az a probléma, hogy ha a szemüveggel fényre nézek (tehát felnézek a lámpára a plafonon, vagy csak elsétálok alatta, napfény) akkor a fény körül csíkokat látok, amik egészen a látóköröm végéig érnek. Előző lencséknél nem zavart ennyire, de most borzasztóan zavar. Amikor az optikusnak próbáltam elmagyarázni, full hülyének nézett. Valószínűleg tényleg annak hangzik, de engem nagyon zavar az életben, és nem tudok vele mit kezdeni.
2022. dec. 24. 10:15
 1/3 anonim válasza:
Ha szemüveg nélkül ezeket nem látod, akkor a szemeddel probléma nincsen. Ha nagyon zavaró, akkor ajánlanám, hogy menj el egy normális szemészetre. Az optikus, akivel beszéltél, nem igazán érthet a dolgához, ha emiatt hülyének nézett, ugyanis ez azért elég gyakori probléma. Nem tartom valószínűnek, hogy ezen ne lehetne segíteni. Azt viszont fontos tudnod, hogyha ez szemüveg nélkül is jelen van, akkor nagy eséllyel valami a szemeddel van, szóval érdemes lenne megnézetni szerintem.
2022. dec. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Csak szemüveggel van így. Hogyan lehetne orvosolni a problémát?
2022. dec. 30. 18:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Prizmás a szemüveged? Akkor lehet ez.
2023. jan. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!