Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemműtét okozhat bármi...

Szemműtét okozhat bármi változást az életvitelemben?

Figyelt kérdés

-2 , -3 körüli dioptriás a szemem, már a jelenlegi szemüvegemmel nem olyan jól látok ezért gondolkodom, hogy szemüveget vagy műtétet csináltassak.

Milyen lenne ha megműteném? Okoz bármilyen problémát fizikai munkánál, edzésnél, és ha eléggé poros környezetben kell tartózkodnom, munka miatt? Szemszárazság, bármi? Kell-e óvatosnak lenni miatta? Vissza tud romlani esetleg?



2022. dec. 25. 19:25
 1/2 A kérdező kommentje:

Illetve idősebb korban kellhet majd olvasószemüveg?

Most rövidlátó vagyok.

2022. dec. 25. 19:57
 2/2 Cadrik válasza:

21 évesen műtettem meg a szemem. Most 35 vagyok és azóta semmi problémám nem volt. Sima PRK kezelést választottam, bár lehet, akkor még nem is volt más, de életem legjobb döntése volt. Ennyi idő alatt, a műtét árának legalább a tízszeresét elköltöttem volna szemüvegre, meg kontaktlencsére. Viszont a kezelés utáni első nap, az halál volt! Nyilván ez egyéntől, meg a kezelés fajtájától is függ, de nekem olyan érzés volt, mintha egy liter sampont a szemembe locsoltak volna.

Az olvasószemüvegre meg csak annyit, hogy idősebb korban valószínűleg mindenkinek kelleni fog :)

2022. dec. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!