Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ki milyen márkájú kontaktlencs...

Ki milyen márkájú kontaktlencsét visel? rendelésnél milyen adatokra kell figyelni?

Figyelt kérdés

Rendelni szoktam a kontaktelncsek.hu oldalról, mégpedig a Biofiniy-t. Viszont mostanában azt veszem észre, hogy kényelmetlen a viselése, szemcsepp mellett is száraznak érzem a szemem, és hamar elszakad, ezért gondoltam újat próbálok. Azt olvastam, hogy az oxigénáteresztő képességnél az a jó, ha minél magasabb a szám, de nem tudom pl 15 az kevés? Mert találtam olyan lencsét, ahol meg 125, azért ez a szám jobban néz ki.


Víztartalomnál azt olvastam, hogy 45%-nál ne legyen kevesebb, gondolom itt is minél magasabb az érték, annál jobb.


8,4 vagy 8,6 a jobb görbület?


Azt találtam, hogy a legjobb lágylencse a légáteresztő szilikon-hidrogél, azaz a lotrafilcon A. Na de van fanfilcon A, omafilcon B,meg hilafilcon B. Ezekre nagyon kell figyelni?


Ezeket a lencséket néztem ki, amik árban nem horror kategória: aquiris oxygen, provlear, avaira vitality és soflens 59. Ezek közül az avaira vitalityn és a proclearon gondolkozok. Akinek van ezek közül tapasztalata, leírni nekem?


Köszönöm annak, aki valamelyik kérdésemre tud válaszolni!



2023. febr. 4. 21:20
 1/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:

2019 óta van kontaktlencsém, többfélét kipróbáltam.


Ami bevált az a Biofinity Toric, 8.7 görbülettel.


Nem váltak be mert hamar kiszáradt tőlük a szemem, és a vége gyulladás lett.

- Proclear Toric 8.8 görbület.

- Clariti Toric 8.7 görbület.

2023. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Manapság már a legtöbb lágylencse. Optometristával érdemes pontos görbületet meghatározni. Tároló és tisztító folyadékra, valamint az edényre oda kell figyelni ez utóbbit cserélni kell gyakran.
2023. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:

És a kontaktlencse kényelmességét a kontaktlencse tisztító folyadék is befolyásolja tapasztalataim szerint.


Ami bevált ebből az ez: Dm Visiomax

Kombinált tisztítóoldat lágy kontaktlencsékhez, kontaktlencse-tárolóval, 360 ml


Ez előtt használtam a Rossmann Best Viev oldat lágy kontaktlencséhez, ez nem volt jó mert nyálkásnak éreztem utána a kontaktlencsét.

2023. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem látsz, van egy jó tanács: Nyisd ki a szemed!
2023. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Régen én is ilyet viseltem, mint te és már a berakásnál szárította a szememet. Elsőként azt hittem, hogy a folyadék rossz hozzá, így azzal kísérleteztem, de azzal se lett jobb.


Jelenleg az Air optix plus HydraGlyde lencsét használok Oté Sensation 360 folyadékkal szemcsepp nélkül és van, amikor még 14 óra után is kényelmes a viselése. (Igen, tudom, hogy nem szabadna tovább használni, de van amikor nincs lehetőségem kivenni a lencsét.


Nekem az utóbbi nagyon bevált, szóval csak ajánlani tudom.

2023. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok: Lemaradt.


Mivel nem én rendelem a lencsét, hanem az optikába szoktam megrendelni, így a görbületről nem tudok nyilatkozni.


Árban az Air optix minimálisan drágább, mint a Biofinity. 3 havinál 17000 párszáz forintot fizetik. 6 havinál olyan 27000-28000 Ft.

2023. febr. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!