Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi volt az oka, hogy szemüvege...

Mi volt az oka, hogy szemüveges lettél? (Örökölted?)

Figyelt kérdés

(Annak szól a kérdés, aki az)

Hány évesen? És milyen volt megszokni? Hordod most is?



2023. febr. 5. 09:25
1 2
 1/12 anonim válasza:

Gyerekként rengeteget szereltem és ültem a számítógép előtt (még a jó kis CRT monitoros korszakban), ennek tulajdonítom a látásromlást. Az első szemüvegem 22 évesen készíttettem, nagyon gyorsan hozzászoktam, szinte kitárult előttem a világ. Azóta is hordom, ennek már lassan 10 éve.


Keretből persze volt már olyan is, aminek a szára annyira nyomott, hogy attól fájt a fejem, de egyéb gond sosem volt velük.

2023. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7-8 éves korom óta vagyok szemüveges. Nem emlékszem hogy nehéz lett volna megszokni. Mindennap hordom azóta is és még egy darabig fogom is.
2023. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Örököltem apukámtól. Testvérem is szintén. 10-11 éves korom környékén kezdődött a romló látásom ahogy hirtelen nőni kezdtem. Egyszerű volt megszokni, végre láttam! :D

Évekig szemüveget hordtam. Pár hónapja kezdtem el a kontaktlencsét, azóta utálom a szemüveget mikor néha felteszem. Most 18 éves vagyok. Imádom a lencsét!

2023. febr. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Gimiben kaptam az elsőt. Rengeteget olvastam, fényviszonyokra csak annyit figyelve, hogy a betűket lássam. Szerencsére nem kellett erős. Most épp két szemüveg között vagyok. Az előző eltörött (nem mai darab volt), az új még nem jött meg a "műhelyből". Vidékiként korlátozottak a lehetőségek, főleg mivel egy optikus van, ahol van szemész is, szóval kettő az egyben meg is nézik, el is készítik. A rendelőbe hosszú hónapokat kell várni egy időpontra, annyit meg nem szeretnék azért.
2023. febr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
84%
Én nem örököltem, nekem a családban viszonylag mindenkinek egész jó volt a látása, csak öregségükre kellett szemüveg, nekem a gyerekkoromban kapott gyógyszerek, kemó, sugárkezelés miatt lett rossz, meg még más problémák is.
2023. febr. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem volt tökéletes a látásom, de az agyam kompenzálta, ezért sokáig nem tűnt fel, sőt kifejezetten jól láttam messzire is. Az egyetem utolsó évében annyira túl lett terhelve az agyam, hogy már nem tudta kompenzálni a látásom, így elkeztdem homályosan látni távolra. Csináltattam egy szemüveget. Diploma szerzés után 1 éven belül javult a látásom, a legkisebb dioptriásra cseréltem a szemüveget. Nem is hordom mindig. Határeset. Anélkül picit homályosan látok távolra, de nem zavaró.
2023. febr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rejtett kancsalságom van. Nem látszik egyáltalán, de bemérték. Ezért az egyik szemen fokozatosan romlott.

Valamint nagyon brutális arcüreggyulladásom volt, akkor kezdtem rosszul látni bal szememre. Szerintem rá ment a gyulladás a szememre!


Most már a másik szemem is romlott. Szemüveget tv-zéshez hordok.

2023. febr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*16 évesen kaptam szemüveget.
2023. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
2,5 éve kaptam szemüveget, most 16 éves vagyok. A családban kb senki nem szemüveges, max aki idős kor miatt, szóval nem teljesen tudom, hogy nekem mitől van, lehet hogy a sok olvasás/képernyőnézés miatt. Nem volt nehéz megszokni, eleinte nem is zavart, mostanában egy kicsit már igen, majd ki szeretném próbálni a kontaktlencsét.
2023. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9. Azért a többi családtag is biztos néz tv olvas képernyőzik és lehet valamelyiket többet mint te.

Szóval te vagy a családban az első aki látásromlást szenved el.

Utánad pedig majd azt mondják hogy tőled örökölték a gyerekek.


Nem tudom, nekem ez a látásromlás egy misztikus dolog hogy mitől van valakinek visszajavul, meg kompenzál az agya stb.

Nekem pl. remeg a szemem gyorsan, de az agyam "visszaprogramozza" stabil látássá... Hogy hogyan teszi nem tudja senki. És persze ösztönös, tehát hogy nem tudom irányítani mit csináljon.

2023. febr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!