Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fényre sötétedő lencse vélemén...

Fényre sötétedő lencse vélemények? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most leszek először szemüveges, tegnap voltam megrendelni a szemüvegkeretet és a lencséket, és úgy döntöttem, hogy fényre sötétedő lencsét kérek, mert nagyon érzékeny a szemem a napfényre, és tavasz-nyár-ősz évszakokban mindig napszemüveget hordok. Azonban akiknek elújságoltam, hogy ilyen szemüveget kérek, mindenki leszólt, hogy az olyan "öreges". 29 éves nő vagyok. Ki mit gondol erről?


A másik kérdésem ezzel kapcsolatban pedig az lenne, hogy egy fényes szobában (pl. a munkahelyemen eléggé világos van nyáron az irodánkban, besüt a nap), is besötétedik a lencse? Vagy csak a szabadban? Ha igen, ez mennyire zavaró akár a viselőjének, akár más személyeknek?


Minden tapasztalatot, véleményt szívesen fogadok.


Köszönöm szépen.



2023. febr. 25. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy öreges. Praktikus. Erős fényre sötétedik igen, zárt helyen is lehetséges ha nagyon besüt a nap stb, de egyáltalán nem zavaró.
2023. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalat:

Többnyire praktikus, néha van vele probléma. Pl.: erős napfényben telefonon fotózni vele. Ha a teló alapból nem bírja annyira a napfényt (pl szabad szemmel is nehézkes látni) akkor a szemüveggel egyáltalán nem fogod látni.

Kell egy kis idő, mire sötét helyre bemenve átáll, ez néha egy picit zavaró tud lenni. Ahogy öregszik a szemüveg, egyre lassabban vált (5+ év után).


Kb most ennyire tudok gondolni. Pozitív oldalát meg nem írom, mert azt gondolom el tudod képzelni.

2023. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%

Picit valóban "öreges", én 17 évesen mindig is szemcsis voltam, de az ilyet nekem sosem javasolták, és most sem ilyen van.

Cxsak leírtam a dolgokat, aztán meg azt csinálsz, amit gondolsz.

2023. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 10 évtől nagyon szeretem és már harmadik ilyen van, de nem tanácsos hirtelenül visszaváltani róla és erről lentebb mesélek. Egyszer barna volt, most a második sötétszürkét hordom. A sötétszürke olyan szempontból sokkal jobb, hogy igazi napszemüvegi feeling-je van és jobban illik a színekhez. Zárt helyen nagyon minimálisan sötétedik, viszont kis hátrányként kintről betérve valóban lassan alakul vissza.


Visszaállással egy barátom járt úgy, hogy nem tájékoztatták megfelelően és UV-szűrő szemüvegről visszaállva sima lencsére romlott a szeme. Nem szabad hirtelenül visszaállni, mert a szem hozzászokik az UV-védelemhez. 1 éven belül új szemüveg kellett neki, majd évek múlva visszatért UV-szűrőhöz.


34/F

2023. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!