Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mitől lehet karcos a szemüvegem?

Mitől lehet karcos a szemüvegem?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron az Ofotértben vásároltam egy szemüveget és 2-3 hónapja vettem észre, hogy egyre több karc jelenik meg rajta. Az a különös ebben, hogy a karcok csak a jobb lencsén vannak, a bal teljesen tiszta. Rááadásul csak a lencse felső 1/3-án vannak a karcok és egyre több, pedig karcálló réteg is van rajta. Az érdekes az, hogy alig használom a szemüveget és akkor is kizárólag otthon tévénézéshez, gépezéshez, mivel napközben kontaklencsét hordok. A korábbi szemüvegeimnél sosem tapasztaltam hasonlót. Mivel sok apró és nem mély karcról van szó arra gyanakszom, hogy lehet a réteg sérülhetett meg vagy nem is volt jól felvíve a lencse ezen részén.

Valaki tapasztalt hasonlót, érdemes visszamennem vele az Ofotértbe, tudnak vele valamit kezdeni?



2023. márc. 22. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ofotértes, plusz réteges lencsém, ugyan ez történt, kb 3 év után. Szerintem az extra réteg kezdett kopni.
2023. márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Élesebb a jobb szemed ;D
2023. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem anno csinálták azt, hogy kifizettették a lencsevédő réteget, de nem tették rá.
2023. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!