Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olvasás valóban maradandóan...

Olvasás valóban maradandóan rontja a látást?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 16. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nyomtatott könyv olvasàsa nem, csak a monitoron olvasás.
2023. ápr. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Esetleg még ha sötétben vagy félhomályban olvasol, ami megerőlteti a szemet, de önmagában, tiszta fényben nem.
2023. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Monitor ronthat. Pihentetni kéne... a szemet, kitekinteni a fókuszból máshova fókuszálni, forgatni a szemgolyót.
2023. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyomtatott könyvre gondolok igen
2023. ápr. 16. 09:58
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem valamilyen szinten igen. Én világéletemben afféle könyvmoly voltam, ráadásul fiatalkoromban gyorsolvasással is tudtam olvasni. Ma már szemüveg kell olvasáshoz, és így is hamar fárad a szemem. Szemüveggel a gyorsolvasást sem tudom alkalmazni. 50 évesen kaptam az első szemüveget. Fiatal koromban kifejezetten éles volt a látásom.
2023. ápr. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

5, Ha az olvasástól romlott volna a szemed, nem telt volna 50 évbe... ez a korral jár, nem az olvasással.


Kérdező, a megfelelő megvilágítás fontos, ne félhomályban, erőltetve olvass, és akkor nem árt. :)

2023. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Utolsó, lehet. A körülöttem élőknek 50 évesen még nem kellett szemüveg, ezért gondoltam. Rengeteg, kifejezetten apró betűs könyvet olvastam anno, azért gondoltam, hogy esetleg az is oka lehetett, de valóban előfordulhat, hogy nincs igazam. Jó lenne erről olvasni valami komolyabb orvosi tanulmányt. Sajnos, a NET-en én nem találtam.
2023. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
1. Ez hülyeség. Ha valaki annyit ül könyv előtt, mint monitor előtt, még rosszabb is lesz a helyzet, mivel az sokkal közelebb van. A legszarabb meg nyilván a mobil.
2023. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egész gyerek-, és fiatalkoromban a könyveket bújtam, nyári szünetben gyakran egész nap olvastam. Most meg radiológus vagyok, CT és MR képeket leletezek monitoron napi 8 órában. Mégis jó a szemem, nem kell szemüveg így 41 évesen. A lányomnál meg öt évesen
2023. ápr. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
... a lányomnál meg öt évesen derült ki, hogy rövidlátó, szemüveges lett, most hét éves, és már cserélni kellett a szemüvegét erõsebbre mert romlik a látása. Pedig õ még csak most tanul olvasni, és monitort se nézett még annyit.
2023. ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!