Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Multifokalis szemüvegre van...

Multifokalis szemüvegre van bármilyen garancia, vagy ha nem tudom használni, buktam az árát?

Figyelt kérdés

Nem ez az első multifokális szemüvegem, tudom, hogy működik, a régivel nem volt gondom.

Ez az új szemüveg háromszor annyiba került, de nagyon nem vagyok vele elégedett.

Először domború volt vele a kép, ez elmúlt, de egy sort sem tudok elolvasni normálisan (tudom, hogy mozgatni kell a fejet, de azért húsz centit kéne látni fejmozgatás nélkül is).

Feszül a hátam, húz a fejem, ég a szemem.

Mit lehetne tenni? Kéthetente nem vehetek új szemüveget...

Valahol olvastam, hogy ilyenkor felajánlják, hogy tesznek bele olvasó lencsét, de azzal nem lennék kisegítve. Na meg, ennyi pénzből 4-5 olvasó szemüveget is csináltathatnék olcsóbb helyen.

Egy boltba vissza tudom vinni a terméket, ha nem tetszik, sőt a bontott ételt is, ha baj van vele, de itt?



2023. máj. 17. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem az Ofotértnél volt garancia, nem tudom, te hol vetted, csak ott tudják megmondani, hívd fel őket.
2023. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, visszamegyek, de jó lenne tudni, mire készüljek.

Nem biztos, hogy a számukra hátrányos megoldást is elmondják.

2023. máj. 17. 10:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi alapján készült a szemüveg?
2023. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Helyszíni vizsgálat alapján. Gépi, kézi bemérés, korrekt és alapos volt, le is ellenőrízte.
2023. máj. 17. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a multifokális kontaktlencsét, azzal nem kell mozgatni a fejet. Soha nem hittem volna el, de miután kaptam próbalencsét, kipróbáltam és hihetetlen élmény, hogy szemüveg nélkül látok mindenhova. A közellátása nem tökéletes, de az nem érdekel, mert felteszek rá egy gyenge szemüveget olvasáshoz. De ez csak a tartós olvasáshoz kell, sms-t, e-mailt simán olvasok a lencsével is. A lencsébe körkörösen teszik a dioptriasávokat és semmit nem kell manőverezni a fejjel, mindent az agy csinál. Nagyon kényelmes, noha nem olcsó és vannak korlátok, mint minden kontaktlencsénél (napi 8 óra használat, stb.). Remélem, hamarosan megoldódik a gondod, nagyon kellemetlen, ha nem lát jól az ember.
2023. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem ez nem opció, mert csak közellátáshoz kell a szemüveg.

Egyébként a vége az lett, valamiért nem működött ez a munka-multi lencse, ezért tettek bele egy monitor olvasására alkalmas lencsét.

Kezdhették volna ezzel is, teljesen jó....

(Persze ha eleve olvasót készítenek, az olcsóbb lett volna)

2023. aug. 7. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!