Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse viselők?

Kontaktlencse viselők?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni nagyjából, hogy milyen árakat kell elképzelni, ha valaki szemüveget szeretne lecserélni kontaktlencsére! Igen megkérdezhetem személyesen is, de nem szeretik elárulni előre, előbb foglaljak időpontot és csak akkor ingyenes a vizsgálat, ha utána már rendelem is a lencsét. Szóval ok, de legalább ha tudnám, hogy hova ne menjek, mert már 3x-os árkülönbséget is hallottam. Sima mínuszos szemüveget hord az illető, nem cilinderes.És mindkét szemre értettem a kérdést, hogy úgy mennyi havi szinten, csak a lencse.

Köszi, aki segítő szándékkal ír!


2023. jún. 1. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Például a kontektlencsek.hu oldalon meg tudod nézni a különböző lencsék árát, mert ben mindegy, hogy milyen fajtáról, márkáról van szó. Fontos, hogy amennyire lehet, légáteresztő legyen a gyulládásokés egyéb oroblémák elkerülése miatt.
2023. jún. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, én hat hónapra való "adagot" szoktam venni (mivel hatosával vannak csomagolva a lencsék, és havonta kell cserélnem őket), ez körülbelül 16 ezer forint, tehát évi 32 ezret jelent. Összehasonlításként a három éve készíttetett szemüvegem 104 ezer forint volt, ergo semmivel sem jövök ki rosszabbul a lencsékkel (ráadásul ugye a lencse mérföldekkel jobb és kényelmesebb számomra).
2023. jún. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én havi lencsét hordok, 6 darabot rendelek egyszerre, az olyan 7-8000 forint, 3 hónapig tart ki (mivel ugye mindkét szememnek kell), az ugye teljes évre 32000 (acuvue oasyst használok)

Emellett folyadékot félévente rendelek, nekem egy 360 millis 3000 forint körül van, az még 6000, tehát 40 alatt megúszom egy évre

Sokkal jobban is szeretem, mint a szemüveget, kényelmesebb, és sajnos fél-egyévente romlik is a szemem egy negyedet/felet, de míg szemüvegből újat kéne csináltatni, a kontaktlencse ára többé-kevésbé ugyanannyi marad, így én sokkal jobban kijövök lencsével

2023. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jesszus, hát köszi, hogy leírtátok, nekem egy olyan ajánlat jött, hogy 8000 Ft egy hónapra. De aztán mikor tovább kérdeztem, közölték, hogy az az egyik szem! Mert hogy ritka az olyan, amikor mindkét szem ugyanolyan dioptriás.... de nem is értem, hisz akkor is mindenképp 2 lencse kell, mivel 2 szemem van, szoval havi 16 ezer.... lenne ott.
2023. jún. 1. 10:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, kérdező, bárki is mondta ezt neked. Az semmit sem befolyásol, hogy ugyanannyira rossz mindkét szemed. Veszel két doboz ugyanolyan dioptriás lencsét, és kész. De havi 16-ért? Nekem fél évi adag kerül ennyibe.

Tessék, én például mindig ilyen lencsét hordok, és mindig innen rendelem:

[link]

Teljesen mindegy, hogy ugyanolyan vagy eltérő dipotriájút rendelsz, a végösszeg mindig ugyanaz.

2023. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt az optikában mondták! De akkor főleg nem értem, miért mondta először, h 8ezer...
2023. jún. 1. 17:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Az optikában ezt mondják, hogy minél több pénzzel lehúzzanak.

Netről rendelj lencsét.

2023. jún. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, ők a napira gondoltak, bár annak az árával nem vagyok tisztában.

Viszont rendelés előtt mindenképpen el kell menni orvoshoz, mert a különböző típusú lencséknek különböző paramétereik is vannak (például a belinkeltből én nem tudnék rendelni, mert annak 8.6 a görbülete, nekem pedig 8.4 kell)

Ezen kívül az átmérő is még fontos, szóval mindenképp meg kell nézetni

2023. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!