Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új dioptriás szemüvegnél...

Új dioptriás szemüvegnél normális, hogy úgy érzem mintha hullámozna a környezetem, ha mozgatom a fejem ?

Figyelt kérdés

Kontaktlencsés vagyok, de csináltattam magamnak szemüveget is. Egy olyan optikába sikerült bemennem, ahol az eladó ellenszenves volt és egyáltalán nem volt segítőkész. Akkor kellett volna sarkon fordulnom és elmennem de én aztán mégis bemérettem a szemem és választottam szemüveget - egyedül. A szemüveg is ugyan annyi dioptriás mint a lencse amit hordok. Egyáltalán nem segített az eladó, nem tudtam mire kell figyelni választáskor, igaz nem is kérdeztem, így választottam ki egy szemüveget. 1 hét múlva meg is érkezett a szemüveg, hazajöttem, felvettem és úgy éreztem először mintha szédülnék benne és mintha hullámzana miközben mozgatom a fejem. Ha leülök és pl tvzek benne, nem mozgatom a fejem, akkor rendben van minden, szemem nem faj benne, nem szédülök, nincs hullámzás. Másik baj, hogy ha mozgatom a fejem akkor le is csúszik kicsit az orromra a szemüveg.

Ez a hullámzás szerintetek mennyire normális? Tudnak ezzel valamit csinálni az optikában ? Lehet csak azért van, mert lencséhez szoktam és meg kell szoknom a szemüveget is ? Nem szívesen mennek vissza reklamálni, de 60 ezer ft nekem nem kevés érte így hogy szinte csak tvnél tudom használni, mert más tevékenységnél folyton lecsúszik és hullámzik.


2023. szept. 14. 08:31
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Igen, szokik hozza az agyad is, meg a szemed is. Valakinek a feje faj 2 - 3 napig.
2023. szept. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
Miért ugyannyi? A kontaktlencse közelebb van a szemedhez, illetve rajta. A szemüveg távolabb, min. 0,25-el erősebb kellene, hogy legyen. Pluszba, mínuszba. Nyilván nem tudom milyen dioptria.
2023. szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

Nem, nem normális. Egy jól beállított szemüvegnél NEM szabad, hogy szédülj, hullámozzon a környezeted, stb.


Menj el másik optikába és kérj felülvizsgálatot, mert gyanítom a nő elbszta a dolgot.

Eleve nem lehet ugyanannyi dioptria, mivel a lencse közvetlenül a szemeden van, a szemüveg pedig távolabb.

2023. szept. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Én sosem hordtam kontaktlencsét, de 15 évig szemüveges voltam.

A szemüveg felvételénél vagy amikor erősebbet írtak fel, soha nem tapasztaltam ilyet.

Én nem tartom normálisnak, szerintem ott valami el lett rontva a lencse kiválasztásánál.

2023. szept. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szóval nem nornális ez.Ezt nem is tudtam, hogy 0.25 többnek kell lennie a szemüvegnek, ezt sem említette a hölgy. . Látni jól látok benne egyébként, éppen úgy mint lencsében, de csak addig amíg nem mozgatom a fejem, akkor már hullámzik. -1.50 k.lencset hordok mindkét szememre.

El fogok menni másik optikába.

2023. szept. 14. 11:02
 6/10 anonim ***** válasza:

De miért nem szemészorvossal íratsz fel magadnak adott erősségű szemüveget?

Én inkább bíznám ezt egy szakorvosra, mint egy szakmunkásra.

2023. szept. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ídőpontot ebbe az optikába abban a tudatban foglaltam, hogy szemorvos fog megnézni, interneten úgy írták....jól megjártam, már bánom.
2023. szept. 14. 17:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mindig az adott dioptria szabja meg mekkora különbséget kell számolni a kontaktlencse és a szemüveg között! Itt van egy kalkulátor amely megadja a pontos értékeket!

[link]

2023. szept. 16. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mind ugyanazt írjuk, erre lepontoztok a f...ba :D
2023. szept. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam senkit sem, főleg nem le....
2023. szept. 17. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!