Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valóban javítható a tompalátás...

Valóban javítható a tompalátás "a szemidegek stimulálásával"?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 20:16
 1/1 anonim válasza:
67%

Nem tudom, mit jelent a "szemidegek stimulálása", de tekintve, hogy magam is tompalátó vagyok, a bátyám is az, és a lányom is ezzel született, elég sokat jártunk ezzel dokihoz.


Sajnos nálam csak 11-12 évesen kezdtek el ezzel foglalkozni, és bár kb fél éven át szinte naponta jártam szemtornára, érzékelhető változás nem volt. Doki mondjuk nem is kecsegtetett különösebb eredménnyel, max enyhe javulással. Nemigen volt javulás.


A helyzet sajnos az, hogy egészen kicsi korban kell ezt elkapni, és kb 6-8 éves korig jól gyógyítható. Minél hamarabb veszik észre, annál rövidebb idő a gyógyulás. Általában szemtakarás a megoldás, pár napig takarják a jó szemet, aztán 1-2 nap leveszik a takarást. Így a jó szem se lustul el, a "tompa" szem viszont megerősödik.


Nagyon kicsi korban még nehéz kimutatni, mi kb a gyerek fél éves korától kezdtük vinni kontrollra, mert a családi előfordulás miatt erős volt a gyanú. 2 évesen tudták nála kimutatni, hogy tényleg tompalátó, és kb 1-1.5 év volt, mire gyógyultnak nyilvánították, ami annyit jelent, hogy nagyjából -1-esre felhozták a szemét, de ezzel már teljesen jól elvan, tudja használni mindkét szemét rendesen.

2023. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!