Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -2,50 cilinderes kontaktlencse...

-2,50 cilinderes kontaktlencse nincs?

Figyelt kérdés
Röviden: Voltam vizsgálaton, lejött a kontaktlencsém, mind a kettő egyforma dioptriás,pedig a bal szemem gyengébb és érzem is hogy a bal szemembe erősebb kéne. Akartam rendelni, 0,25-el erősebbet, azonban sehol nem találok olyat aminek a cilinderje - 2,50, olyan nincs is? (az optika ahol csináltam nem szívesen mennék vissza, nagyon köcsögök voltak, meg sem mutatták, hogy kell betenni, 2 hónap volt mire lejött és még sok negatív élmény)

2023. okt. 16. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán menj másik optikába… van belőlük annyi, mint a szemét. Az egyik csak jó lesz.
2023. okt. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Néhány cilinderben gyártanak csak lágy lencsét. De szerintem te is tapasztalhattad már, hogy lágy lencse nem igazán jó nagyfokú asztigmiára. Akik ilyen problémával küzdöttek, azok általában vagy beletörődnek és elhagyják a lencsét vagy kemény, gázáteresztő kontaktlencsére váltanak. Esetleg lézeres szemműtét, de annak komoly feltételei vannak és nem visszafordítható beavatkozás.
2023. okt. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nincsen, -0,75 cylinder dioptriától vannak a lencsék feles lépésközzel, tehát van -2,25-ös,illetve -2,75-ös.
2023. okt. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!