Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg esetén ez normális?

Szemüveg esetén ez normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 2 hete kezdtem el szemüveget használni. Az üzletben megvolt a keret választás, és ezek után a látszerész hölgy valamiféle mérővel kezdett el méricskélni valamit, meg az üveg lencsére tett is egy X jelölést. Elkészült a szemüveg, és azt vettem észre, hogy nagyon tuti minden, viszont ha ugyan azt a pontot figyelem, úgy hogy a fejemet fordítom, tehát a lencse sarkán keresztül kémlelem a világot, akkor homályos lesz a látásom. Biztos buta kérdés ez, de még nagyon új ez nekem. ezt a dolgot meg tegnap fedeztem fel. Bocsi a hülye kérdésért, de ez normális? Köszi előre is és boldog Karácsonyt!



dec. 24. 14:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen oldalra nézve torzít. Az a rész ugyanakkor s már más távolságra lesz a pupilládtól, ráadásul a jobb és bal szemeden még különböző is ez az eltérés.

A Föl- le tekintés épp ezért kevésbé zavaró.

dec. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
azt jelölte be, hogy előre nézve hol nézel ki a kereten, hová esik a pupillád. Így készítik el a szemüveget, hogy a lencse optikai középpontja a pont a te pupillád elé essen. Azon a részen a legpontosabb a képe a lencsének, a lencse széléhez közelítve egyre torzabb.
jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!