Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Folyamatos diszkomfort szemviz...

Folyamatos diszkomfort szemvizsgálat óta?

Figyelt kérdés

Én se hallottam életembe erről a vizsgálatról mielőtt megtörtént volna velem , hármas tükör vizsgálat vagy gonioszkopia néven lehet találni róla dolgokat.

Az orvos cseppentett a szemembe érzéstelenítőt aztán ezt a kis lencsét magához a szemgolyomhoz érintette és kicsit erővel nyomta is hogy jobban lássa a dolgokat. Ez volt 4 hónappal ezelőtt. Azóta folyamatosan olyan dolgokat érzek amit magam se tudok megfogalmazni, iszonyatos fájdalom, szédülés, nehezen mozgatom a szemem, le csukodik a szemhéjam. Megjártam azóta ezer orvost és senki nem talál semmit.


Itt egy link , hogy maga a vizsgálat hogy nézett ki.


[link]



#szem #Gonioszkopia #Hármas tükör
jan. 31. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy havonta csináltak ilyen vizsgálatot, és semmi panaszom nem volt utána. Az egyik csepp, amit alkalmaznak, lidokainhoz hasonló érzéstelenítő. Amíg tart a hatása (pár óra), nem szabad a szemet dörzsölni, mert megsérülhet úgy, hogy meg sem érzed. Nem lehet, hogy te pont ezalatt a pár óra alatt csináltál valamit a szemeddel, amivel felsértetted a corneát és attól fáj a szemed? Szemésznél jártál ezzel? Mit mondott?
febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Neked is ugyanúgy volt, hogy amikor hozzáérintette akkor nyomást is gyakorolt rá?

Én kicsit azt éreztem mintha túl erősen lenne nyomva. Nem rémlik hogy utána dörzsöltem volna, csak hajat mostam. Egyébként maga a fájdalom inkább olyan görcsös, és mintha fájna tőle a fejem, feszülest érzek a szemembe és körülötte. Aki csinálta hozzá is többször vissza mentem , plusz egy másik szemészhez is, egyedül annyit mondtak hogy szemszárazsag és ideggyógyászatra menjek. Elmentem neurológushoz is, de nem talált semmit.

febr. 7. 12:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, éreztem a nyomást, és ez nem éppen a legkellemesebb vizsgálat, van, akit meg se tudnak vizsgálni ezzel a módszerrel, mert annyira nem tudja elviselni, hogy nyomódik a szeme, meg egyáltalán hogy hozzáér valami. Mi miatt mentél eredetileg erre a vizsgálatra? Mert lehet, hogy az alapbetegséged egyik folyománya a mostani tünet, csak időben egybeesik ezzel a vizsgálattal. A retinának a behajló, takarásban lévő részeit vizsgálják ezzel az eszközzel általában, ami egy sima, tágításos réslámpás szemfenékvizsgálatnál nem látszódik. Milyen diagnózist kaptál?
febr. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nehezen bírtam a vizsgálatot, de mivel azt hittem nagy a baj így nem ellenkeztem. Már 6 éve vannak üvegtesti homályaim, és hirtelen lett egy újabb sötét úszó folt a bal szemembe ami miatt mentem . Van abba a szemembe egy retinalis vérzésem amit elvileg az üvegtesti gél leválása okoz, ez lenne igazából a diagnózis, a régi papíron is ez volt, ezt akarta jobban megnézni a hármas tükörrel. Igazából nem tudom elképzelni hogy más betegséggel esne egybe, mert maga a vizsgálat előtt nem éreztem ezt a fajta érzékenységet. Én amire tippelek, hogy talán valamilyen idegi sérülés történt vizsgálat közben? És vajon ez idővel meggyógyul e.
febr. 7. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!