Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Erős olvasó szemüveg ilyen...

Erős olvasó szemüveg ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves diáklány vagyok, és kb 1 hónapja észrevettem, hogy semmi apró betűs részt nem tudok elolvasni, semmi könyvet, leírást és a telefonomon már a legnagyobb betűtípus is full homály. Nagyon rossz mert mindenbe bele bújtam, hogy eltudjam olvasni, de mostmár az sem segít. Tegnap nagymamám olvasó szemüvegét elkértem és felpróbáltam, 100x tisztában láttam és a közeli dolgok nagyrészét el is tudtam olvasni vele. De kicsit megijedtem, mert +4 dioptriás mama szemüvege, és azt ilyen fiatal korba nagyon erősnek tartom. Pénteken megyek szemészetre, de kíváncsi lennék, nektek mi a véleményetek, ilyen fiatalon tényleg kellhet ilyen erős olvasó szemüveg? És ez mitől alakul ki?

febr. 25. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Normális. Sok a képernyő idő már fiatalon és a szem nincs edzve. Amúgy+4 dioptria nem olyan sok.
febr. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

1.

De, elég sok, főleg, hogy aztán idősebb korbán rájön még majd 3.

febr. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elég sok, de sajnos van, akinek még erősebb kell már kicsi gyerekkortól kezdve. Talán a fiatalabbaknál inkább a rövidlátás a gyakoribb, de ez sem törvényszerű. Menj el egy szemvizsgálatra mindenképp!
febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azóta már voltam szemvizsgálaton, és már azóta szemüveges is vagyok…

Az orvos megkért, hogy olvassam a táblát, ám már a harmadik sort teljes homályban láttam, így most állandóra kaptam egy -4-es szemüveget, aztán megvizsgálta a látásom közelre is, ami elég rosszul ment, és felírt egy +5-ös olvasó szemuveget, amivel végre tisztán latok. Csak nekem kicsit fura hogy 17 evesen tavolra is ilyen nagy es egyszerre kozelre sem latok, de nem értem ez mitől alakulhat ki, es szerintetek ez meddig romolhat??? Van valaki hasonló helyzetben?

ápr. 7. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!