Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fiataloknál is van olyan,...

Fiataloknál is van olyan, hogy külön szemüveg közelre meg távolra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy közelre ilyen +2 es +3 as szemüvegekkel látok jól, de messzire azzal nem látok semmit... Amivel meg messzire látok (jelenleg is ilyen van: +0,25 és +0,75 dioptriásak a lencsék), azzal meg közelre nem látok rendesen... De én még fiatalnál sose láttam olyat, hogy cserélgetné a szemüvegeit, az olyan vénasszonyos :S Meg hát szemüveges vagyok 17 éve, de eddig mindig jó volt ugyanaz messzire, mint közelre... :S
2011. aug. 26. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

persze, nem mindegy, hogy +os vagy -os a lencse - ez nem korfüggő dolog

de tudnak olyat, hogy egy távolra látó lencse aljába csiszolnak egy kis téglalap alakú területre közelre látó részt, és akkor nem kell cserélgetni

2011. aug. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a + meg a - nem mindegy, csak nekem mindkettőhöz pluszos kéne, csak eltérő erősségű :S Nem tudom, miért, eddig nem ilyen volt... :S

Én olyan bifokális lencsét (asszem, ez a neve annak, amit mondasz) is csak öregeken láttam :-/

2011. aug. 26. 17:27
 3/12 anonim ***** válasza:
egész pontosan bifokális lencsének nevezik
2011. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Aha, azt írtam én is... Nagymamám hord olyat... :-/
2011. aug. 26. 17:35
 5/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mindkét szemedre +os kell, csak eltérő erősségű - de ez a távollátásra kell

a rövidlátásra a kis téglalapba csiszolnak megfelelő dioptriájú mínuszt

Már pedig csak ez a két megoldás van, vagy cserélgeted, vagy bifokális.

Nem értem, mi ez a nyavalygás, ezzel az erővel azt is mondhatnánk, hogy szemüveget csak idősek hordanak - és az se lenne igaz. Aki fiatal, és ilyen problémával küzd, annak is ugyanez a megoldás.

Válassz egy trendi keretet, és kész.

2011. aug. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De nekem nem kell mínuszos szemüveg, soha nem is kellett! Csak eltérő erősségű pluszos kell közelre meg távolra, ilyet még én se hallottam! (Amellett, hogy a két szememen is eltérő, dehát olyan sok embernek van).


Nem nyavalygok, de komolyan nem láttam még fiatal korú embernél ilyet... Ezért tettem fel a kérdést, hogy vannak-e "sorstársaim".

2011. aug. 26. 17:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Persze,hogy nem láttál, mert a jóminőségű lencséken ezt nem lehet látni.Sajnos nagyon drága, 50-50 ezer körül van a lencse és még a keret.
2011. aug. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is épp most néztem ennek utána, dehát ez nagyon durva, nekünk sajnos erre nincs pénzünk :-(
2011. aug. 26. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Fiatalok szerintem inkább a kontaktlencsét választják.

[link]

2011. aug. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt a kétlencsés szemüveget én nem hordanám. Mamám amiatt esett el sokszor, mert nem látta a földön az akadályokat... lehet, hogy a fiatalok látnák...
2011. aug. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!