Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor, hány éves korban áll...

Mikor, hány éves korban áll be egy rövidlátó szemromlása?

Figyelt kérdés

Mikor, hány éves korban áll be egy rövidlátó szemromlása?

Igen egyénfüggő, de általában mikorra tehető?

Vagy mivel akadájozható meg a további szemromlás?


márc. 4. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A saját példám az, hogy 24-31 éveim között rohamosan romlott mínusz 3-ról mínusz 5 felé folyamatosan. Pedig UV-sötétedő lencsét hordok és hasznos. Na most 2019. december után 4 éven át nem volt alkalmam és pénzem új szemüveget csináltatni, egyébként 3 év körül szoktam. Ellenben keveset romlott a szemem és csökkent a cilinderem. Bár túlléptem egyikkel a mínusz 5-öt és az igényli is pontosan azt a dioptriát, de - pláne cilinder csökkenésével - rosszabbra számítottam. Igazából nem tudom, hogy ennek mi az oka. Találgatni lehet, hogy 2013-2019 között vékony kereteim voltak és 2019-ben választottam vastag keretet. A vékony kereteknél zavart is, hogy kilátok mögötte. A vastag keret jobb nekem és most is azt kerestem. Úgyhogy szerintem sok különböző tényező összhatása lehet.
márc. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elvileg a 20-as évek elején megáll, de nekem még 28 évesen is romlott. Megállítani semmivel sem tudod. Aztán 38 évesen meg már elkezdett a kor miatt romlani, azaz a rövidlátást tekintve "javulni".
márc. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Illetve folyamatosan gépnél ülök, bár a mai monitorok már nem veszélyesek. Kék-szűröm eddig nem volt, most munkahelyi támogatás miatt kell... De erről ne is beszéljünk és ezzel elmondtam mindent...
márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3# Azt hiszem már van kék fényt szűrő szemüveglencse is.

Bár régen tényleg nem volt.

márc. 4. 13:51
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

2.

Ja, az első 50 centin, utána semmit.

márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!