Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért érzem a kontaktlencsét...

Miért érzem a kontaktlencsét a szememben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőn kaptam kontaktlencsét, kedd óta hordom reggeltől kb este 5-ig (nyilván nem minden nap, hagyom a szememet pihenni is, vagy hogy van ez😅).

A lencsék széleit mintha érezném, de nem úgy mint amikor belemegy valami a szemembe. Az elején nagyon sokat szenvedtem a berakással, mostmár belejöttem, 10 perc az egész általában.


Esetleg valaki tudna tanácsot adni?

Köszönöm szépen a segítséget!



márc. 16. 09:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy lágy lencsét használok.
márc. 16. 09:25
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ha 10 percig tart berakni akkor még nem jöttél bele. :D Biztos jól teszed be, nem "kifordítva"? A modern lencséknek nagyon vékony pereme van, de van, szóval nem mindegy hogyan teszed be. Jól leöblíted, nem marad rajta semmi mikroméretű szösz vagy bármi? Szemed elég nedves? Próbáld meg úgy betenni, hogy előtte csöppentesz műkönnyel a szemedbe és amikor az ujjad hegyén van a lencse, akkor abba is belecsöppentesz 1-2 csepp kontaktlencsetisztító folyadékot vagy műkönnyet és így helyezed be, így jobban fog úszni a szemfelszínen, nem tapad rá annyira. Műkönnyet használj naponta többször 1-2 cseppet.


Ha amúgy nincs irritáció, pirosság, duzzanat stb., akkor próbáld még hordani egy hétig, hátha csak szoknod kell még, de ha nincs változás akkor menj vissza, nézesd meg, mert nem szabad érezni egyáltalán. Lehet más márkát is próbálni, pici eltérés lehet a formák között. De pl. férjem nem tudott lencsét hordani, mert túl lapos a szemgolyója, egyik márka sem volt _teljesen_ kényelmes neki, így maradt a szemüvegnél.

márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

10 perc a 40-60 perchez képest, nekem már siker volt😅


Miután kiírtam a kérdést, újra betettem mindkettőt, miután jó alaposan be "kontaktlencse folyadékoztam" őket, utána jó volt, nap végére kezdtem megint érezni, az nem tudom mekkora baj, valahol azt olvastam normális, mert akkor már elfáradt a szem.


Köszönöm szépen a segítséget!!

márc. 16. 22:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Lesz ez még jobb is, pár perc az egész így 25 év után. :) Igen, minél tovább van bent + minél többet nézel vele monitort, olvasol stb., tehát minél jobban kiszárad, annál nagyobb eséllyel érzed már a nap végére. Vegyél műkönnyet és használd napközben.
márc. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!