Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészeten voltam. Nem...

Szemészeten voltam. Nem vagyok szemüveges, nem értem, ez mit jelent a leleten? Ker.refr.:+0,25 -0,50 1 +0,00 +0,75 95

Figyelt kérdés

márc. 16. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy szükséged van egy nagyon gyenge szemüvegre.
márc. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Köszi!

Köszi! Nem mondta a doki de 2 hete szerintem sokat romlott. Decemberben voltam. 42 éves vagyok, korral jár azt hiszem. Most vettem egy pluszost, kicsit jobb de nem az igazi.

Lehet, hogy az egyikre pluszos kéne a másikra meg minuszos? Nem értem ezeket az értékeket.

márc. 16. 16:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az adatokat egy gép mérte be. Utána, feltételezem, az orvos is vizsgált. Nem próbáltatott veled lencséket?

Ha nem, akkor lehet, hogy úgy gondolta, még nem szükséges a szemüveg.

Táblát olvastatott? Mindent el tudtál olvasni?


Ezeknek az adatoknak az alapján én nem ajánlanám neked a bolti szemüvegeket, mert úgy néz ki, cilinderes lencsére lenne szükséged. A cilinder dioptria ugyanis magasabb, mint a "sima" szférikus, ami az egyik szemedre nem is kell (0,00), a másikra is csak +0,25.

A bolti szemüvegeken nincs cilinder, mert azt mindenkire egyénileg lell bemérni.


Egyébként biztos, hogy nem írtál el valamit? Furcsa, hogy a második és negyedik szám előjele különböző, azoknak egyformáknak kellene lennie!

Sph és Cyl. Ezekkel a röviditésekkel szokták megadni a dioptriákat. Ebben a sorrendben.

Jobb szem: sph cyl ax

Bal szem: sph cyl ax

Valahogy így.

márc. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hú,köszi!

Biztos nem írtam el mert átmásoltam.

Nem mondott erre egyáltalán semmit. Az asszisztens csinálta ezt és utána mentem be az orvoshoz. Panaszom akkor nem volt de most nagyon fura a jobb szemem. Összeszaladnak a dolgok.

Szemfenék vizsgálatra mentem mert szedek egy gyógyszert amihez évente meg kell csinálni. Lehet, hogy elmegyek újra mert

márc. 16. 16:58
 5/13 A kérdező kommentje:
valami nem stimmel.
márc. 16. 16:58
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj el, mert az nem normális, ha két hét alatt észrevehetően romlik a szemed. Hirtelen szemromlás esetén még a sürgősségire is bemehetsz. Szerintem hétfőn telefonálj oda, ahol voltál, és mondd el, mit tapasztalsz. Ha pedig még rosszabb lesz addig, akkor jelentkezz a sürgősségin.

Milyen dioptriájú szemüveget vettél?

És az ambuláns lapon, amit kaptál a szemészeten, milyen összefoglalót írtak? Ez a végén szerepel, ez szokott a lényeg lenni, itt írják le szövegesen, hogy mit találtak.

márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Status praese:

V:1.0 CFF:40

1.0 39 /sec.

Ker.refr.:+0,25 -0,50 1

+0,00 +0,75 95

Színtévesztő.

Tdig: n/n

Védőszervek:kornak megfelelőek.

Szemmozgások:minden irányban szabadok.

Réslámpa:ou: Enyhe MGD. Szemcsés könnyfilm. kp.érágas conj.,elkeskenyedett könnymeniszkusz,csillogó

cornea,állománya, hátlapja tiszta,kp.mély csarnok,békés iris,pupilla kp. tág, kerek, egyenlő,fényre jól reagál,lensek

tiszták.

Tiszta töröközegek. Üt.:/biom./:tiszta.

Fundus /Volk 90D/éles szélű jó színű papillák jo.C/D 0.3,bo.C/D 0.3-0.4, teltebb vénák, élénkebb reflexcsíkú

artériák,1-1 jelzett x tünet, ép maculatáj, od finom pigmentegyenetlenség? ép retina.

Korábbi Papilla OCT: RNFL ou within normal limits

Korábbi Macula OCT: mko ép retina szerkezet, od egy helyen hullámos RPE

Vélemény: MGD ou. Angiopathia hypertonica gr I ou.

Plaquenil szedésének szemészeti ellenjavallata nincs.

Bemásolom neked az egészet az a legegyszerűbb.

Javasolt kontroll évente ill panasz esetén

Javasolt: mindkét szembe 1-2x Corneregel, ill. 3-5x tartósítószermentes mûkönny (pl. Refresh,

Ocutears, Starazolin Complete, Vizol S, vagy Systane Complete, Cationorm)

márc. 16. 18:25
 8/13 A kérdező kommentje:

Voltam CT-n 2022 év végén mert valamit látott a jobb szememen (ami most nem okés) de most decemberben azt mondta, hogy majd jövőre újra megnézzük CT-n mert nem lát rajta változást.

Tudni kell, hogy autoimmun betegségem van (sjörgen is, ezért száraz a szemem), szerintem ez se segít.

Illetve az angiophatia hypertonica 1.fokozat, szintén megvan 2022 óta, annak ellenére, hogy alacsony a vérnyomásom.

Egyébként ez a mostani szemtünetem is nagyon fura mert egyik nap semmi baja nincs, másik nap meg homályosan látok, olyan mint régen -amikor még volt könnyem- bekönnyezett a szemem.

Nem vagyok egyszerű.


Van +0.5 és +1-es szemüvegem is. A 0,5-el nem mentem semmire, ma vettem egy 1-est. Ez már közelre segít de távolra is homályosan látok.


Utánaolvastam amit írtál, magyarán kancsal is vagyok. Csodás! :D Viszont megmagyarázza, hogy miért látok most rosszul távolra és közelre is.


A jövő héten visszamegyek a szemészetre, megnézetem mi ez.


Te optikus vagy? Vagy szemész?

Nagyon köszi, sokat segítettél!

márc. 16. 18:35
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szemész nem vagyok, ezt előrebocsátom.


Nagy problémát nem tudok kiolvasni ebből a leletből.

Száraz a szemed, ezért írtak fel szemcseppet. Vedd komolyan és használd rendszeresen.

A látásod jó, gyakorlatilag 100%-os. Ha mégis szemüveget hordanál, akkor az mindenképpen optikusnál készített legyen, neked a cilinder miatt a bolti szemüvegek nem jók. De szerintem max. közeli munkákhoz lenne rá szükséged, hogy ne fáradjon ki a szemed.

Ami viszont nem jó, hogy magas vérnyomás miatt már elkezdtek károsodni a szem erei. (Angiopathia hypertonica gr I ou.) Vigyázz, hogy rendesen be legyen állítva a vérnyomásod.


Mondjuk, nem tudom, miért pont azt emelted ki ebből a leletből, amit a kérdésben feltettél! Talán az a legkevésbé lényeges része. A többit értetted? ☺

márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bár az idöpontokból ez nem látszik, de elöbb irtam a válaszomat, mind te az utolsó kommentedet.

Szóval Sjögrenes vagy, ez sok mindent megmagyaráz. Viszont ez azt is jelenti, hogy én nem vagyok igazán kompetens az esetedhez. Tényleg nem vagy egyszerű 😉.


A cilinder nem azt mutatja, hogy kancsal vagy, ez egy elterjedt téves értelmezés. Nem a hogyományos értelemben vett kancsalságot jelenti. Inkább ugy képzelgeted el, hogy a szemlencse felülete nem szabályos gömbfelület, ganem olyan, mintha egy lufit kissé összenyomnál két oldalról, és az igy keletkezett felületet vennéd. Az ilyen szem dioptiája nem minden irányban azonos. Ez a jelenség általában már gyerekkortól fennáll, és akkor is segíthet rajta a cilinderes szemüveg, amikor még egyéb dioptriára nincs is szükség. Ilyenkor általában még nem is az a panasz, hogy az illető nem lát jól, főleg nem a gyerekeknél, akiknek még szuper alkalmazkodóképes a szemük, hanem inkább abban nyilvánul meg, hogy könnyen kifárad a szem.

Nekem pl egyetemista koromban irtak fel egy 0 szférikus dioptriás, félcilinderes szemüveget, mert a sok olvasástól állandóan kifáradt a szemem, égett, könnyezett. Nem is használtam másra, mint olvasáshoz (meg körömvágáshoz). Szférikus dioptriára egészen negyvenéves koromig nem volt szükségem. Most már sajnos van, de a cilinder az azóta is változatlan, 0.25

márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!