Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek milyen szemüveget...

Szerintetek milyen szemüveget csináltassak?

Figyelt kérdés

[link]


A dr nő nem tért ki erre és nem is értem... A PD-t/pupillatávpt is lehagyták, de igazából az gondolom nem változik... Egy 3 évvel ezelőtti leleten megvan, hogy 31-31.


Szóval gyengébb szemüveget csináltassak, mint a ref? Nem tudom mi alatta ez a sok kérdőjel... 3 különböző gépen mértek +táblával rendes lencse... De elég hiányos... Valaki tudna segíteni? Ide nem szeretnék visszamenni....



Olyan kérdésem van, ha csak autóvezetéshez, néha tvhez hordanék szemüveget, akkor elég ha cylinder nélkül és egyéb nélkül rendelem a szemüveget? És gyengébbet, mint 1.75? Csak sima -1.5 és +0.5? Vagy a + helyett 0.5 inkább sima üveg? A bal szememmel mindent jól látok.


Amúgy a végső következtetés is ellentmondásos... Magánorvosnál voltam, de....



márc. 21. 18:00
 1/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Majd elmész egy optikába és csinálnak szemvizsgálatot is, a meglévő eredménnyel összevetik, a garancia általában amúgyis így érvényes csak.
márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy jó optikában azt nézik, hogy mi a komfortos. Nekem pl. túl erős lenne a vakós dioptria, kb. negyed-fél diootriát levettek belőle, mert így még elég jól látok, de nem fáj tőle a fejem, stb. Neked mondjuk nem annyira erős. Van olyan szemüvegem, ami a mért érték szerint készült, na az nem jó egyáltalán. Szóval optomeristával egyeztesd, hogy NEKED mi a jó, mérjétek be pontosan, táblával, olvasólappal.
márc. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az =1.0 azt jelenti, hogy te ezzel a cylinderes értékkel együtt látsz úgy, mint azok, akiknek nem kell szemüveg. 1-es visus, látóélesség.

A Ref= asszem azt jelenti, hogy a szemvizsgálógép mit javasolt, utána az orvos eléd rakta a lencséket, és arra jutott, amit írt.

Kontaktlencsénél pl. nincs szükség a szemtávolságra, meg lehet sietett, ráhagyta a látszerészre a PD mérést, ha mégis szemüveget csináltatsz.

ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!