Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan érveljek hogy édesanyám...

Hogyan érveljek hogy édesanyámat meggyőzzem arról, hogy csináltassunk szemüveget?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam látásvizsgálaton, mert észrevettem hogy ha esetleg távolabb van a monitor akkor nehezebben olvasom a szöveget. Megállapították hogy -0,5 dioptriás szemüveg kellene. De anyukám nem engedi, főként azzal az indokkal, hogy szemüveggel tovább fog romlani a szemem.

2018. febr. 22. 18:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy 15 éves vagyok ha ez számít valamit.
2018. febr. 22. 18:45
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem ment veled a látásvizsgálatra? Nem magyarázta el neki a doki, hogy miért lenne fontos?
2018. febr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem biztos, hogy tovább fog romlani a szemed. Persze ez csak egy példa, de nekem 10 éve van szemüvegem, 10 év alatt romlott összesen egy felet! Egyébként nekem is -0,5-es kellett volna kb 12 éves koromban, nem akartam, hisztiztem, hogy nekem nem kell szemüvegem, 14 éves koromba már -2-es kellett, annyira leromlott. Szóval szerintem pont attól fog romlani a szemed, hogyha nem hordasz szemüveget, mert így jobban fog terhelődni és fáradni a szemed.
2018. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Milyen távolról nézed te azt a monitort? -0,5D-vel 2 méterig teljesen élesen látsz...
2018. febr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem az ilyet. A szemüveg azért van, hogy az ember lásson. Amúgy meg a szemromlást illetően. Teljesen mindegy szerintem, higy valakinek, most 0,5os vagy -4 es a szeme. Erre is meg arra is kell szemüveg. Akkor meg nem mindegy?!! Visszaterve a kerdesre. Mondd meg neki, higy téged nem zavar ha szemuveges vagy, és hogy ne ő döntse el, hogy te hogy akarsz látni. Mikor én szemüveges lettem 14 évesen szüleim örültek neki, hogy nem kellett győzködniük, hanem kigejezetten akartam is a szemüveget. Mert amugy sokat tud dobni a kinézeten.:)
2018. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy a szülő köteles biztosítani a szemüveget. Meg mondd meg, hogy nem látod jól a táblát suliban (nem tudom, hogy látod e, de ha igen, akkor is mondhatnad). Abba nem köthet bele, biztos kapsz :)
2018. febr. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
És mondd el neki azt is, hogy nem csak a táblát kell jól látnod, hogy jó jegyeket kapj, hanem mindenféle baleset (közlekedési, háztartási, sportbaleset) is könnyebben ér, ha nem látsz elég élesen. Csak nem akarja, hogy bajod essen...
2018. febr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az nem igaz, hogy a szemüvegtől romlik... Mikor nekem kellett szemüveg 14 évesen, akkor a szemorvos elmondta, hogy addig fog romlani, amíg növök, utána lényegében megáll majd a romlás. Azt is mondta, hogy ez független attól, hogy hordom-e a szemüvegem, hordjam úgy, ahogy szükségét érzem.


Viszont -0.5 dioptriánál fura, hogy ennyire zavar a hiánya. Én a -1.0-nál még nem igényeltem az állandó hordást, csak akkor, mikor már -1.75 kellett. Persze ebben lehetnek egyéni különbségek, úgy látszik, te ilyen alkat vagy.

2018. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!