Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Minden lézeres szemműtétnél...

Minden lézeres szemműtétnél bele kell vágni a szemgolyóba?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam a lézeres szemműtéteknél olyat csinálnak, hogy felvágnak egy kis részt és kihajtanak egy réteget és aztán világítanak bele a szembe lézerrel. De létezik olyan műtét, ahol csak belevilágítanak???
2010. okt. 28. 02:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A szemgolyót borító vékony fedőhártyát bontják meg, hogy hozzáférjenek a többi részhez, nincs ebben semmi extra, nem lesz baj belőle.A lézeres szemműtét nem diszkófény, ha csak világítana, hogy műtene a lézer?? Ez a lényege,minimális vérzéssel és hegesedéssel járó eljárás.
2010. okt. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne vágás, akkor az nem is műtét lenne.
2010. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jó értem én, csak eléggé félelmetesen hangzik az hogy belevágnak a szemembe!!! :OOOO
2010. okt. 29. 01:56
 4/5 anonim válasza:

Nem, ha prk-t csináltatsz, ott nem vágnak le kis részt, és nem hajtják vissza, csak lekapirgálják a felszínt, ami aztán visszaforr úgy, hogy nem marad heg.

Nekem így csinálták!

Itt tudsz olvasni a különböző eljárásokról: [link]

2010. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 issti ***** válasza:

A LASIK műtétnél kis rezgő késsel vágnak lebenyt, és alatta lézereznek. Ezt már lelkiismeretes orvos már nem vállalja, mert nagyon veszélyes.

Helyette van a lézerrel vágott lebeny. Ezt Intralasik-nak hívják, és sokkal biztonságosabb.

A legrégibb, és legbiztonságosabb eljárás a PRK, ahol a hámot kaparják le, és vágás nélkül lézerezik a szaruhártyát.

Ez jár a legtöbb kellemetlenséggel, de gyógyulás után nem marad semmilyen lebeny ami nem nő vissza.

Amíg a hámréteg visszanő addig igen fájdalmas is lehet, mert addig szabadon vannak az idegvégződések. De 2-3 nap fájdalom nem nagy ár egy életre szóló nyugalomért, hogy nincs kockázat.

2010. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!