Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsések! Milyen a...

Kontaklencsések! Milyen a kontaklencse?

Figyelt kérdés
Én most lettem kontaklencsés, jó jó de a berakás még nem is gond, a kivétellel tegnap is pipiskedtem. félek belenyulni a szemembe. Majd később megszokom? :D mert most a kivétel elég nehézkés. A betételre fogjuk rá hogy elmegy, igaz fél órát szenvedek de majd kialakul.
2010. okt. 31. 09:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy megszokod!! Arra is úgy ráérzel egy-két hónap után hogy melyik oldalát kell berakni h hihetetlen! Nekem csukott szemmel is menne, mert megérzem.

14éves korom óta van, és imádom! A szemüveg nekem nagyon szarul állt, meg nehezebb is vele sportolni stb, úszásnál is praktikus a k.lencse.

Ne félj belenyúlni a szemedbe, az a lényeg hogy a bal kezeddel feszítsd szét a szemedet és a jobb középső ujjaddal helyezd be. Nekem legalábbis ez vált be.

Meg az elején, egy pár hónapig csípni fog a k.lencse folyadék ha berakod hirtelen fáj.. de nyugi ehhez is hozzászoksz majd! ;)

L/16

2010. okt. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyelőre jónak ígérkezik nem csíp, semmi. A jobboldali csípett, de mint utólag kiderült, rosszul tettem be mert ki is esett. Fordítva fordult ki tálkára :)
2010. okt. 31. 09:42
 3/13 anonim válasza:
Meg fogod szokni!Nekem egy hónapja van kontaklencsém(úszás miatt).Nekem könnyű dolgom volt mert nővéremnek és bátyámnak is kontaklencséje van.Én már második nap simán betuttam rakni és ki is tuttam venni!Sok Szerencsét!12/L
2010. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a kivétel ez még könnyebb is.

Csak így lazán összecsípod.

Ne parázz. Nagyon rálehet érezni. Kell neki egy kis idő.

Nekem csak akkor volt kényelmetlen, ha már közelített a használat lejárta.


Amúgy én is nagyon szerettem, és sz*rul is állt/áll a szemcsi, de sajna lekellett róla szoknom, mert a szemcsi olcsóbb:D :(

2010. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
kontaKLencse? jó ég
2010. okt. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az viszont miért van, hogy a monitoron a betűk olyan furcsák? Mintha mosódna? Máshogy kell fókuszálni mint szemüvegen? LCD monitor.
2010. okt. 31. 10:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Igen, pislogj többször és HASZNÁLJ MŰKÖNNYET!! Olyan mint egy sima szemcsepp, csak ez nem teszi tönkre a pupillát, hanem pont h nem fog kiszáradni a szemed és nem fog soha fájni a fejed. Nekem is a szemorvosom mondta h vegyek ,nem nagy összeg (Tears Naturale 2) 800 Ft-ot megér, mert később sokat romolhat a szemem.

Pedig nem is érzetem soha h száradna a szemem, de mégis megvettem és azóta tényleg jobb.

2010. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hú, mintha a saját történetemet olvasnám. :D

Kb. egy hónapja használok kontaktlencsét, és mintha egy új világ nyílt volna meg előttem!

A betevéstől és kiszedéstől ne ijedj meg, hadd ne mondjam én mennyit kínlódtam. :D Először az orvos tette be, és amikor hazaértem, és arra került sor, hogy kivegyem, egyszerűen nem mertem hozzányúlni, csak úgy "simogattam". Már az egész család bepánikolt, hogy miért nem tudom kivenni. xD Aztán végül sikerült.

A betevéssel sem volt könnyebb dolgom, azzal is min fél órát kínlódtam, aztán nem jól tettem be, bepirosodott a szemem, kivettem, kiesett stb. Arról ne is beszéljünk, hogy egy fél lencsét el is hagytam. xD

Azonban most már inden rendben, összvissz 5-10 perc a berakás/kivevés. :) Te is bele fogsz jönni, ne aggódj!

Ja és nekem sokat segítettek azok a videók is, amiket a YouTube-on találtam, érdemes neked is megnézned őket. :)

A számítógéppel nekem is voltak problémák, én is olyan furán láttam. Elmentünk egy másik szemorvoshoz is, és ő azt mondta, hogy valószínűleg azért, mert túl nagy a lencsék dioptriája. -2-2.5 dioptria felett szokott lenni eltérés a szemüveg és a kontaktlencse között. A lencséim -3.75 dioptriájúak, a szemüvegem pedig 3.5-es. Fogunk majd venni másik lencséket, amint ezeket el kell dobjam, csak most nincs már pénzünk rá, addig szemüveggel számítógépezek. :D

Remélem tudtam segíteni! :)

15/L

2010. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen, akkor valószínű azért. Egyik bal 2.5 másik jobb 3.5-s nekem. Ma 12:30kor kezdtem el, 13:00-ra sikerült berakni mindkettőt :D De a monitort mintha kezdeném már megszokni. Közeli tárgyakkal is vannak problémák, nem úgy látom mint szemüvegbe, gondolom majd hozzászokik a szemem és úgy fókuszáll. A szemüvegem meg nem is tudom hanyas, nagyon régi, vagy 2-3 éves...
2010. nov. 1. 13:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Ó, én első este több mint egy órát szenvedtem azzal, hogy kivegyem az egyik szememből! :) Tiszta ideg voltam, a végén már majdnem sírtam, nem hittem el, hogy egyszerűen ennyire szerencsétlen vagyok :) A másik tíz perc alatt kinn volt.

Ennek öt hónapja. Azóta olyannyira megszoktam, hogy pár perc az egész :)

2010. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!