Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan hogy nem tudom...

Létezik olyan hogy nem tudom betenni a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Reggel próbálkoztam egy ideig és nem sikerült :s sehogy sem akart a szememen maradni,mindig kijött.Mi lehet a probléma?Nagyon béna vagyok?:S
2010. nov. 26. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
nem vagy béna, csak gyakorolnod kell. lehet hogy nem simult rá szépen a szemedre és amikor pislogtál akkor az alatta lévő levegőbuborék miatt csúszott ki. egy idő után már rutin lesz:)
2010. nov. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Az optikus nem csináltatott veled illesztést? Nekem anno előtte kellett betennem és kivennem 2x, mielőtt utamra engedett (bár nálam inkább azon csodálkozott, hogy a jobb szemembe jobb kézzel, bal szemembe bal kézzel teszem be a lencsét. :) ).


Amúgy előfordulhat, főleg az elején. Lényeg, hogy jól széthúzd a szemhéjadat, és nedves legyen a kontaktlencse, különben nehezen tapad. Minél kisebb felületen érintkezzen az ujjaddal, emiatt is könnyen kifordulhat. Próbáld pont az íriszedre helyezni, és ha kell, picit meg is nyomhatod, hogy jobban tapadjon.

Ne keseredj el, két hónap múlva már alig 1 percet fog elvenni az idődből a művelet.

2010. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat:) amúgy az optikus megmutatta hogy kell de nem csinált velem próbát hogy én tegyem be.Nekem a szemorvos egyszer betette és ő is vette ki.Az optikus azt mondta hogy ha nem sikerül menjek vissza,szóval hétfőn visszamegyek :D
2010. nov. 27. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!