Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nehéz először betenni a...

Nehéz először betenni a kontaktlencsét? Eléggé félek tőle. Nincs valami trükkötök, amivel egyszerűbb?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 10:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nem nehéz. amúgy a szemész/optikus meg szokta mondani. inkább zavaró lesz az érzés meg furcsa.

amúgy kivenni könnyebb.

2011. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Szemorvos mondta, hogy már az első próbálkozásból látszik, ki tudja majd betenni a kontaktlencsét, és ki az, aki soha nem fogja.


Azon múlik a dolog, hogy bele mersz-e nyúlni a szemedbe. A legtöbb emberben ösztönös félelem, idegenkedés van a szembe való nyúlkálástól, ami nyilván nem véletlenül van így, de azért a szem nem olyan érzékeny dolog, mint sokan hiszik. Ha bele mersz nyúlni a szemedbe, a többi már csak gyakorlat kérdése.

2011. márc. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Legelőször nem te, hanem az optikus teszi be neked az optikában. Aztán kiveszi. Aztán hagyja, hogy egyedül próbáld, és segít, ha kell. Bele lehet jönni. Az egyetlen trükk a gyakorlás, hogy a szemed megszokja, hogy ne csukódjon be reflexszerűen, ha belenyúlsz.
2011. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Betanítják neked :) Én még nem hallottam olyanról, akinek ne sikerült volna.. nyugi, egyáltalán nem vészes :)
2011. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mint kontaktlencsés írok. Nekem úgy volt h ilyen betanítás volt: Az optikus betette a lencsét és nekem kellett kivenni, ezt persze elmagyarázta, majd nekem kellett betenni és kivenni is. A többi ithon gyakorlásból jött össze. Az elején vagy 4 perc volt mire braktam, már 20mp alatt megvan. Nyugi menni fog
2011. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

Jó esetben nem fog az optikus a te szemedbe nyúlkálni hanem elmondja hogy tedd be és te beteszed. Mi értelme lenne ha ő rakja? Ne hagyd. Attól nem tanulod meg hogy kell, viszont sokkal rosszabb érzés. Én is magamnak tettem, aztán fél óra séta után kivettem. Nem volt gond, bár sokáig tartott nagyon mert én egyenesen undorodtam a gondolattól is hogy hozzáér valami a szememhez. Na meg érzékenyebb is mint az átlagnak.

De nem lesz gond, elmondja hogy kell, úgy csinálod, és kész. Semmi trükk nincs ehhez.


Ja és azért írtam hogy ne hagyd, mert barátnőmnek máshol az optikus akarta berakni a lencsét és mivel az elég kellemetlen így megrándult tőle és az optikus belekapott a szemébe ami megsérült. Nem nagyon, de akkor se jó kezdet...

2011. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, ne rémítgesd már, nyilván a barátnőd rángatta a fejét, vagy valami. Nagyon ügyesek ebben az optikusok, és igenis kell az ő segítsége az elsőnél. Legalábbis megéri elvállalni, mert úgy gyorsabban megtanulható.
2011. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, az optikus segít, megtanítja. Majd ahogy gyakorlod, egyre többször teszed be, egyre könnyebben megy majd. Nekem az segített, hogy tükörnél teszem be, de nem nézek bele, mert ha látom, hogy közelít a lencse, automatikusan becsukódott mindig a szemem. Kicsit más irányba nézek, azóta mindig elsőre sikerül betenni. Úgyis ha párat pislogsz, helyére kerül a lencse, nem tud rosszul állni.
2011. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a hülye módszerrel, ahogy nekem tanították, percekig tart, míg beteszem. Ahogy én csinálom: hüvelykujjal és mutatóujjal szem szétnyit, felnézel, közben másik kéz mutatóujjával ráteszed a szemedre. Aztán előre nézel és már rá is cuppant, kész.
2011. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Normális optikus/szemész NEM nyúl a szemedbe, és NEM rakja be a lencsét. Az is baromság, hogy van, aki nem tudja megtanulni, ez nem készség dolga, ha van szemed meg kezed, menni fog.

Egyébként persze a betanításon sok múlik, mert olyan van, hogy a bunkóságukkal egy életre elveszik valaki kedvét a dologtól.

Amúgy meg én is féltem, aztán belejöttem, és hidd el, nagyon élvezetes, hogy nincs az arcodban szemüveg, hanem "csak látsz"... :)

2011. márc. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!