Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem merem betenni a kontaktlen...

Nem merem betenni a kontaktlencsét, mert állandóan attól félek hogy felcsúszik és nem tudom kivenni?

Figyelt kérdés
lassan 2 hete van, próbálkoztam is vele de alig bírom berakni
2010. márc. 31. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

attól ne félj.. ha esetleg felcsúszna (bár nekem 4 éve van és sose csúszott még fel) akkor se hiszem h befordulna.. és simán ki lehet pislogni.

biztos tudod, hogy azért marad meg ott, ahova való, mert ott kiemelkedik a szem a gömbformából.. és ez megfogja a csúszkálásban, max pár milimétert mozdul el pislogáskor. vagy annyit se.

2010. márc. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam. A baj, hogy nem magyarázzák el pontosan és elégszer a feltevés technikáját. Pedig van neki. Próbálok most segíteni.

A tisztára mosott jobb kezed középső ujjára helyezd a tároló folyadékból kivett lencsét. Bal kezed mutató ujjával húzd le finoman az alsó szemhéjadat, nézz felfelé és úgy helyezd be a lencsét, hogy először a szemgolyód alsó részét élritse. Ne pislogj közben /önuralom kérdése, de meg fogod szokni/ Ne aggódj, nem fog felcsúszni, hanem automatikusan a helyére kerül. Ha kétszer-háromszor nem sikerülne egymás után, ne gyötörd a szemed, mert begyulladhat. Pihentesd és próbáld meg később.

A kivétenél meg a legegyszerübb

finoman összecsippenteni és úgy kivenni.

2010. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog sehova csúszni, és ha esetleg felcsúszna akkor pár pislogás vagy szemdörzsölés után vissza is csúszik rögtön. El nem tűnhet, a szemed mögé sem kerülhet semmi. Szóval igazán nincs mitől félni.
2010. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Elcsúszni csak akkor fog, ha jól megdörzsölöd a szemed, de néhány pislogás után visszaáll a helyére, mert a lencsének ott "kényelmes".

Amikor berakod, én inkább rögtön a szemem elülső részére rakom, pislogok párat, és jó lesz.

Sok szerencsét ^^

2010. ápr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
74%

[link]

nemis nagyon van hva elcsúsznia

2010. ápr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

tapasztalatból mondom hogy van alapja a kérdésednek. de félni azért nem kell.


én már aludtam el lencsével. felkúszott. de nem kell kaksizni emiatt. nem a végbeledbe vagy:) ha betudod tenni akkkor ki is. nem tud láthatatlan helyre csúszni. eltűnni.

de olyan is volt hogy megdörzsöltem kiesett. motoroztam kiesett. és olyan is volt hogy dörzsi után nem ment vissza helyére. érdemes kistükörrel + a tartóval, benne vizecskével sétálni:) de csak tiszta mancsal. mert máskép hamar piri lesz a szemed:D


amugy ez a dörzsölés csak addig lesz amig megszokod hogy van. azután már az lesz furi hogy egyáltalán büntetlenül dörzsölheted:O)


ja. és a porral nagyon vigyázz. valami oknál fogva sokkal irritálóbb a por a szemben lencsével, mint anélkül.

de nem kell parázni tőle. ez az egész csak elsőre tünik horrornak. amig megismered. aztán már megy tükör nélkül is

2010. okt. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!