Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan kell a kontaktlencsét...

Hogyan kell a kontaktlencsét betenni?

Figyelt kérdés
Rendeltem napi(alkalmi) kontaktlencsét amely előtt egy próbalencsét kaptam. Szemészeten hosszasan tartott mire betettem (ezt segítséggel) és kivettem. Otthon egyszer próbáltam betenni de feladtam. Kicsi a szemrésem(de ne kína méretre tessék gondolni:) és hosszú is a szempillám. Ezen kívül a betételnél állandóan rápislantok a lencsére hiába nézek oldalra is. Tanácsokat és tippeket szeretnék kapni! köszi
2011. júl. 23. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mekkora a szemed, egy normál méretű kontaktlencse minden szemre jó. Úgy kell berakni ahogy elmondták, persze eleinte nem könnyű, de épp ezért kell gyakorolni minél többet, és nem szabad feladni, addig kell kínlódni amíg végül sikerül berakni. Nekem is első 3 napban 1 óráig is eltartott mire beraktam, ez van, azóta már megszoktam. A lényeg hogy ne a közeledő ujjadat figyeld hanem a tükörbe nézz, a másik kezeddel jól húzd szét a szemed, erősen hogy ne tudj pislogni.
2011. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Először mindenkinek nagyon nehéz, én is vagy fél óráig szenvedtem vele, most 1 éve van kontim és 10 másodperc alatt be tudom tenni az egyiket, szóval csak gyakorlás kérdése és ne add fel. Nekem is kicsi a szemrésem és úgy szoktam, hogy a mutató ujjamra felteszem a kontim, ugyan azzal a kezemmel a középső ujjammal lehúzom a szemem alatt a bőrt, a másik kezemmel pedig a szempilláimat lefogva húzom fel a bőrt és úgy teszem be. nekem bevált. remélem tudtam segíteni =) és sok szerencsét :)
2011. júl. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
ez komoly?!
2011. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ez komoly.. de most már egyre jobban megy.
2011. aug. 3. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!