Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüveg kell? És távol látó...

Szemüveg kell? És távol látó vagy közeli?

Figyelt kérdés
Előfordul, hogy amikor nézem bebandzsalít a bal szemem, de szinte csak egy pillanatra, én nem veszem észre, csak mondják és zavar :S. Amúgy a táblát tűrhetően látom, bár van amikor könnyezik, meg amikor tábláról másolom olyan furcsa a szemem!! Volt +-os szemcsim anno, 1-es és 1,5-es, de abban már szédülöm!!!
2009. jan. 15. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy kell szemüveg,menj szemászetre,ez a bandzsitás nagyon megterheli a szemedet,tovább romlik ha igy erőlteted.Szerintem pluszos kell.
2009. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Menj el szemészhez! Ha régen volt szemüveged, akkor lehet, hogy megint romlott a szemed. Nem tudom, hány éves vagy, de ne kövesd el azt a hibát amit én tini koromba!

Én sem láttam tökéletesen, nem mentem orvoshoz, ha elcipeltek, akkor nem hordtam a szemüvegemet, mert hiú voltam, azóta már 100-szor megbántam!!!!

Ha akkor hordom a szemüvegemet, akkor megjavulhatott volna a szemem, mostanra viszont az egyik 4,5, a másik 6 dioptriás lett!!!! Éjjel-nappal rajtam van már a szemüveg.

Szóval menj szemészhez, az én szemem is pluszos, szóval tied is javulhat, de az orvos úgyis elmond mindent!

És ne felejts el, hogy attól nem vagy csúnyább, mert szemüveget hordasz, csak megfelelő keretet kell választani!

Egy 25 éves lány

2009. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha bandzsítasz és könnyezik a szemed, akkor valószínűleg van egy enyhe szemtengely-ferdülésed, cilinderes szemüveget fogsz kapni rá.
2009. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az mit jelent?
2009. jan. 15. 20:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Am köszike :)
2009. jan. 15. 21:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az valami más irányú dioptria, nem teljesen mínuszos és nem is pluszos. Akkor kell, amikor nem szabályos irányú fénytörés van a szemben. Maga a szemüveg ugyanolyan, mint a többi, csak a papíron lesz rajta, amin felírják, meg majd az optikus tudja.
2009. jan. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszike
2009. jan. 16. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!