Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A "kancsalság" valóban elmúlik...

A "kancsalság" valóban elmúlik pusztán a szemüveg hordásával? Doki mondta de kétlem.

Figyelt kérdés

Szemtengelyferdülésem van, és nem tudok egyszerre nézni a két szememmel, legfeljebb ha koncentrálok periférikus minőségben esetleg. Olvastam hogy ez egy bonyolult dolog, mely alapos kivizsgálást igényel, lehet akár tünet is, meg okozhat is tüneteket. Kb 30 éve szakmában lévő doki pedig pár rutinvizsgálatot végrehajtott rajtam amivel megállapítja hányas dioptriájú szemüveg kell, majd valami olyan szöveget mondott hogy "az agy nem foglalkozik a homályos képpel, de ha kiélesítjük a szemüveggel, a két... összeáll". Hiába mondtam hogy nem nézek egyszerre mindkét szememmel.

Tényleg ez az egyetlenegy megoldás? Hordani és várni a csodát, akkor is ez lenne ha multimilliárdos lennék? Semmilyen műtét, akár???


2010. dec. 22. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Többféle kancsalság van,van amelyiken segít a szemüveg,van amit mütenek,és van olyan ami inoperábilis.

ha az orvos megvizsgált,és ezt mondta akkro valószinüleg sajnos ez van. Esetleg elmehetsz mégegy orvoshoz,kikérhetsz másik szakvéleményt is.

Gyerekeknél még helyrehozható legtöbbször

2010. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A műtétre csak később lesz lehetőség. A szemüveg arra jó, hogy addig ne menjen tönkre a szemed, és legyen értelme a műtétnek. De lehet, hogy annyira rendbe jön majd, hogy műteni sem kell.
2010. dec. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, kb 3 évesen műtöttek 3x.

Lehet hogy inoperábilis? És azt miért nem lehet műteni? Nem mondott semmit sem, csak olyan egyértelműen csinálta a dolgokat mintha szemüveget kérni mentem volna :@

2010. dec. 22. 20:44
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem enyhe kancsalságom volt. Szemtornával elmúlt. Talán erősebb kancsalságra is hatással van. Próbáld ki. Káros mellékhatása nincs.
2010. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még mindig jobb szemüveget hordani, mint fél szemet elveszteni.
2010. dec. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Thx, szemtornának utánanézek.


De azt nem értem még mindig, hogy ha csak az egyik szememmel vagyok képes látni, csak épp az üveg segítségével messzebbre, hogy fog attól vízszintbe jonni a kettő és helyreállni a teljes látásom??

2010. dec. 28. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
de mi az hogy egy szemmel látsz? félig vak vagy?:O
2011. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A térlátásod nem fog helyreállni; az egyik szemeddel tudsz közelre, a másikkal távolra nézni a szemüveg segítségével.
2011. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok félvak, csak az egyikkel 'periférikusan' látok a normál helyett.
2011. jan. 11. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!