Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A cylinder ugyanaz mint a...

A cylinder ugyanaz mint a dioptria?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm egyik szeme 2.5 a másik 3 cylinderes.Ez azt jelenti hogy olyan rosszul lát?Tehát úgy is mondhatnánk az egyik szeme 2.5 a másik 3 dioptriás?

Csak az válaszoljon aki tényleg tudja.Köszi


2009. febr. 3. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

nem hinném, hogy olyan ügyetlen vagy, hogy ne találnád meg a neten.


a dioptria arról szól, hogy a szem lapos, vagy hosszúkás-e, hova esik a kép, és azt kell-e korrigálni.


a cilindernél nem csak hosszában, hanem 50-60 éves kortól, néha hamarabb, keresztben is deformálódott a szem. és azt is korrigálni kell.


mintha egy teniszlabdát képzelnél el, és azt nem csak két újjal nyomod össze, hanem még oldalról is

2009. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

mellékesen küldöm:

[link]

2009. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2009. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A dioptria a szférikus (gömbi felszínű), a cylinder pedig a cylindrikus (hengeres felszínű) eltérésekre vonatkozik, az astigmiára. De tényleg egyszerűbb, ha rákeresel a neten.
2009. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kerestem de nem találtam...Az ismerős nem 50-60 hanem 9 éves.

És csak arra lettem volna kíváncsi,h ez a 2.5 és 3 cylinder mit is jelent.(Azt én is megtaláltam amit írtatok,h hogyan van elváltozva a szem)

Mert ha olyan,mint a dioptria,akkor nagyon rossz a kislány szeme.

2009. febr. 3. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!