Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem tudom elviselni,...

Miért nem tudom elviselni, hogy rossz a látásom?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve elkezdett romlani a szemem, ősszel kaptam szemüveget. Mind a kettő fél dioptriás (elehetne erősebb is), tudom, hogy nem nagy, de már majdnem mindennap sírok emiatt. Rengeteg mindent kipróbáltam... szemtornáztam ( 2fajtát is kipróbáltam) de valamiért nem váltak be.

Légy szíves, kíméljetek meg a a csipkelődő válaszoktól, így is túlérzékeny vagyok.

14/L


2011. febr. 6. 16:15
 1/9 tetris ***** válasza:

A legtöbb információt a látás útján kapja az embert. Ezért zavar annyira, ha az nem tökéletes.

Most még csak 14 éves vagy, de mire 18 leszel, addigra vszeg beáll a látásromlás egy stabil szintre, amitől már nem romlik tovább. Ez után mára meg lehet műteni lézerrel, és úgy fogsz látni, mint a sasimadár.Ne keseredj neki!

2011. febr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse? Akkor egyáltalán nem lehet majd észrevenni, hogy rossz a szemed. A szemüveget nem szereted vagy mi a baj?
2011. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most utánanéztem a szemműtétnek és amint megláttam a videót, majdnem elhánytam magam... Még most is émelygek. AZért, mert amikor berakták azta a fémet a szembe, hogy kifeszítve tartsa... Ennek írásánál is émelygek... :SS

Egyébként nem szeretem a szemüveget, mert azért látom a különbséget, aközött, hogy hogy látok szemüveggel és nélküle.

2011. febr. 6. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is feles a szemem, pár hónapja van szemüvegem. :) Neked állandóan kell hordani? Csak mert nekem nem, és az ismerőseimnek sem ilyesmi dioptriákkal (mínuszosak).

Mit nem tudsz elviselni, konkrétan az érzést, hogy rossz a szemed, vagy a szemüveget? Mert utóbbi esetben jól jöhet a kontaktlencse, vagy választani valami szuper keretet, ami nagyon tetszik.

Az első bonyolultabb, de hidd el, ez legyen a legnagyobb bajod. Nem gonoszkodni akarok, de nem nagyon rossz a szemed, szemüveg nélkül se kell tapogatódznod. És szerintem egészségügyi problémák közül a szemüveg elég kellemes (már a többihez képest).

Szerintem (de ez csak az én véleményem) hagyd most a szemtornákat, csak csalódnál még, ha nem jönnének be.

Hogy érted, hogy látod a különbséget? Jobban látsz szemüveggel, az jó, nem? Vagy csak én vagyok olyan hülye, hogy örültem, hogy végre el tudom olvasni a távolabbi feliratokat, tisztábban látom a táblát, és ezt próbálgattam? :D Jobb érzés tisztán látni, ha szemüveg kell hozzá, akkor szemüveggel.

Max. a keret zavarhat, azt meg kell egyszerűen szokni.

Egyébként rengeteg embernek rossz a szeme, nem vagy egyedül, nyugi. Az osztályom kb. felének van szemüvege, a barátaim nagy részének is. És hidd el, senkit se fog zavarni, hogy nem tökéletes a szemed. Egyszerűen egy olyan dolog, hogy valakinek barna haja van, valaki meg szőke és szemüveges.

Hidd el, nem olyan rossz. Ha mégis van valami, szívesen segítek, csak egyelőre nem értem teljesen, mi a problémád. ;)

16/L

2011. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem kell mindig szemüveget hordanom, csak jó lenne! Az érzés rossz, hogy nem látok.

És utálom, hogy látom, hogy nem látok.. xD vagy mi.

Mert ugyebár szemüveggel jobban látok...

2011. febr. 6. 17:26
 6/9 tetris ***** válasza:

A műtét csak látszatra ijesztő. Az a fém bigyóka, amivel kitámasztják a szemet arra való, hogy nem tudj műtét közben pislantani.

Egyébként teljesen elérzéstelenítik a szemet, semmit se lehet érezni műtét közben.

2011. febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem is -0,5-ös mindkét szemem, de én nem érzek akkora problémát szemüveg nélkül sem... Nem lehet, hogy erősebb szemüveg kéne? Egyébként én imádom a szemüveget, bár nem hordom állandóan... Nem akkora tragédia egy szemüveg...
2011. febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányomnak -5-ös van, egyetemre jár és vidáman éli az életét.
2011. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem -3-as volt, mikor elmentem szemműtétre. Sajnos túl korai volt, épp csak betöltöttem a 18-at. Valószínűleg ezért lehetett, hogy pár év múltán visszaromlott a szemem. Az sem tehetett jót neki, hogy rossz fényviszonyok között, sokat dolgoztam számítógéppel. Tavalyelőtt írtak fel -0,5-ös szemüveget. Én is el voltam nagyon keseredve, mert annyira jó volt előtte szemüveg nélkül...Nem is hordtam sokat a szemüveget, mert engem is az zavart, hogy mikor felvettem, annyira jól láttam, és idegesített, hogy szemüveg nélkül nem megy...aztán pár hónapja elkezdett fájni a szemem, és most elmentem dokihoz, és bekövetkezett, amitől féltel, a jobb szemem tovább romlott...már -1-es. Hát eléggé kikészültem...Nem vmi rendszeresen, de csinálom a szemtornákat is, de semmi javulás...ráadásul fáj is a szemem sokx...a doki meg semmit nem segít, pedig ő végezte annak idején a műtétet, neki igazán tudnia kellene vmi megoldást...szóval én azt javaslom, hogy azért csináld azokat a szemtornákat, ártani biztos nem árt, egyél A-vitamint, az jó a szemnek, ne erőltesd a szemed, mikor TV-t nézel, moziba mész, suliban vagy, inkább hordj szemüveget, viszont olvasásnál ne hordj. Én utcán sem szoktam, meg pl kajálásnál, stb...mikor nem fontos, hogy pontosan lássak minden körvonalat...És próbálj megbarátkozni vele, mert lehet nem fog visszajavulni. Műtétre pedig csak akkor menj, ha alaposan átvizsgálnak, hogy hasznos lesz-e neked a kezelés.
2011. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!