Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Aki tudjon segitsen, szemüveg...

Aki tudjon segitsen, szemüveg közgyógyra?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és vannak problémák a látásommal, érdeklődnék, hogy lehet-e szemüveget igényelni teljes mértékben közgyogyra? A szüleimnek nincsen rá pénze, én tartos beteg vagyok, és magán tanulo , mert az időm java részét korházban töltöm, a szüleimnek elmegy havi szinten az összes pénzük a gyogyszereimre aminek a többsége olyan hogy nem lehet közgyogyra kiváltani, mert pénzes. Igy a közgyogyomon csak gyülik és gyülik a pénz, és igazábol nem tudok vele mit kezdeni :S Szeretnék szemüveget mert rossz a látásom, eddig még nem volt, de mielött elmennék látás vizsgálatra, szeretnék érdeklödni hogy lehet e közgyogyra szemüveget? Mielött meglepetések érnének .. ilyen sztk-sat nem szeretnék :S tudom h ingyenes lenne, de ha mégis lenne más választás akkor, valami kis szépet szeretnék :) elöre is köszi a válaszokat!
2011. febr. 6. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szépet csak drágán lehet venni.

Ha valóban érdekel a szüleid anyagi állapota akkor beéred az sztk-sal is...

2011. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs közgyógyra szemüveg. Az sztk is csak a szemüvegkeret árából ad engedményt. És csak azt a ronda sztk-st választhatod. A lencséket abba is bele kell csiszoltatni. De nem értem ezt a Te közgyógyodat. Ha tartósan beteg vagy, és megítélték neked a közgyógyot, akkor valamennyi gyógyszeredet, amit a kórház javasol, a közgyógy állja. Akkor mire meg el mégis a pénzetek? Megírnád, hogy milyen betegséged van?
2011. febr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem közgyógyra írtak szemüveget de nem lehetett kiváltani.Vannak betegségek aminek gyógyszere nem mehet közgyógyra.Pl. én epilepsziára pont olyat kapok.
2014. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!