Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátás kialakulásának...

Rövidlátás kialakulásának elején vagyok, mit tegyek a megelőzésért?

Figyelt kérdés

A bal szemem az 1-es, a másikkal nagyon élesen látok, azt mondták, hogy rövidlátó leszek, mit tehetek, hogy megálljon a romlás?


Még nem kell szemüveg, de azt mondták hogy egy fél év múlva már kellhet.


Bármi érdekel, szemtorna, agykontroll, stb, de lézeres szemműtét nem jó.


Emellett még színtévesztő is vagyok, erre is van valami megoldás?


2011. febr. 11. 14:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Életkorom: 12
2011. febr. 11. 14:36
 2/6 anonim válasza:

Én is rövidlátó vagyok, jobb szemem 0,75 ; bal 0,25 .


A megoldás: ne gépezz annyit, inkább olvass! És nyugodj bele.

2011. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Google - szemtréning
2011. febr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg amíg lehet nem hordani a szemüveget. Ha felírnak is, egy jó orvos gyengébbet ír, mint amennyire rossz a szem, így megállhat állítólag a romlás, mert a szemüveg miatt elkényelmesedik a szem, és továbbromol.

Nem tudom, emiatt-e, de nekem 6 éves koromtól 15 éves koromig mindig erősebb szemüveget írtak fel és mindig romlott. Akkor kontaktlencsére váltottam és az új orvosom azt mondta, mikor romlott a szemem, hogy nem ír erősebbet, hogy ne kényelmesedjen el a szemem. És azóta eltelt 18 év és megállt a szemromlásom, 18 éve szinte semmit se romlott. Nem tudom emiatt van-e, vagy amúgyis megállt volna, vagy a kontaktlencse tett jót neki, de azelőtt évente fél, 1 dioptriát romlott, 18 éve semmit.

2011. febr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
1-es szemre nem adtak szemüveget???? :O Egyébként meg ha genetikailag rövidlátó vagy, nem tudsz ellene mit tenni... romlani fog és kész.
2011. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy 2 szemmel még jól látok, nem kell szemüveg.
2011. febr. 13. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!