Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtéttel kapcs....

Lézeres szemműtéttel kapcs. Kérdések?

Figyelt kérdés

-4.50-es szemem van (szemüveggel, a kontaktlencse dioptriája más), nagyon zavar, hogy ilyen rosszul látok és szeretném megműttetni.

Tizennyolc vagyok, folyamatosan romlik a szemem (tehát soha nem volt ugyanaz a dioptriám több, mint egy évig). Így is lehetne szemműtétem, vagy várjak még, hátha megáll a romlásban? :S


Utánaolvastam a lézeres szemműtéteknek és mivel lassan már -5.00-ás lesz a szemem, a PRK gondolom már nem olyan ajánlatos, mivel azt 5-ös dioptriáIG csinálják inkább.

Szóval marad az intraLASIK. Ezzel az a problémám, hogy a Wikipédia szerint : "A visszahajtott lebeny itt sem nő vissza soha, csak visszatapad. A lézer által képzett perem miatt sokkal biztonságosabb, de a lebeny elmozdulásának veszélye a páciens élete végéig fennáll." Ez azt jelenti, hogy többé nem hordhatok mondjuk színes kontaktlencséket? Vagy mégis hogy fordulhatna el? (Nem szeretnék lemondani a színes lencsékről, nagyon szeretem őket.)


2011. febr. 17. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehogy már a szemed egészségénél fontosabb legyen az, hogy kedvedre változtatgathasd a szemszínedet. Ne legyél buta és hiú.
2011. febr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, de az, hogy nem látok jól, nem azt jelenti, hogy "beteg" a szemem. Igenis szeretem a hülye lencséket és addig vagyok hiú, amíg lehetek. Majd ha elkezdek csúnyulni, alább hagyok vele.


Hasznos válaszokat kérnék.

2011. febr. 17. 21:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Felőlem, ha neked ennyire fontos a kinézet, hogy emiatt nem műtetnéd a szemed... Csak remélni tudom, hogy nem elsősorban kinézet alapján állsz vagy nem állsz szóba emberekkel.
2011. febr. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Basszus, mondtam, hogy nem műtetném emiatt a szemem?! Mit szólsz, ha azt mondom, hogy nehéz időszakaimban, amikor csutak rondának láttam magam, ez segített? Jajj de beképzelt, biztos csak modellekkel áll szóba! Elnézést, hogy van egy olyan tárgy, amihez kötődök...
2011. febr. 18. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!