Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtéttel milyen...

Lézeres szemműtéttel milyen dioptriát érdemes/lehet korrigáltatni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 15:28
 1/8 tetris ***** válasza:

Nekem 14 éve volt ilyen műtétem, akkor azt mondták, hogy egyszerre 6 dioptriát tudnak javítani. Akinek ennél magasabb számú a szemüvege, annak bizonyos idő után mégegy műtétre lesz szüksége. Állítólag volt egy olyan illető, akinek mínusz 11-es szemüveget kellett hordania, és a végén szemüveg nélkül tudott meglenni.

Az én műtétemet a Fócus Medicalban végezték. Csak jókat tudnék mondani róluk, abszolút profik.

2011. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tetris:de ez bemetszéses műtét volt nem? Úgy tudom mostanában formára égetik.
2011. máj. 5. 16:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Többet is tudnak "javítani". Ma már. Nekem -6.25ös volt, és semmi problémám (bár még csak 9 hónapja műtötték). Ismerősömnek -12-t -2re korrigáltak. Amúgy -15ig és +6ig műtenek. Hogy mennyit érdemes? Amennyinél a a páciens gondolja, és a határon belül van. Van aki a foglalkozása miatt feleset is műttet.
2011. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Erre voltam kíváncsi.
2011. máj. 6. 22:18
 5/8 anonim válasza:

2000-ben csináltattuk meg az asszonyét (optik-med, BP, excimer)-6, -7 ről lett teljesen jó (0,25; 0,0)

Most -1-es mindkettő de ez az egyébb betegségének következménye. Két nagy baba megszülésénél volt egy kis para az esetleges retinaleválás lehetősége az erőlködés miatt (szemészeti konzultáció...)


Apropó! szaruhártya: a műtét miatt elvékonyodik, ezért ha bármennyire süt a nap ajánlott a jó minőségű UV-szűrő napszemüveg használata.


Szerintem 1 dioptriánál nem érdemes műttetni, hiszen ennél még jogsid is lehet szemüveg nélkül annyira kicsi.

2011. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
bocsii hogy nem válaszolok a kérdésre de engem érdekelne hogy aki csináltatta annak mennyibe került a műtét??
2011. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen, az árak engem is érdekelnének :)
2011. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

4000, Ft- volt a műtét előtti vizsgálat

75000, Ft- volt szemenként a műtét tehát : 154000, Ft- volt összesen 2000-ben.(+ a napszemüveg) Ebben a műtét utáni utókezelés is benne volt. 3 napon keresztül kontroll, szemcsepi. Ha emlékeim nem csalnak Shell smart kártyával lehetett valami kedvezményt intézni, de ez nem tuti.


Állítólag most már drágább.

2011. jún. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!