Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a baj a szememmel?

Mi a baj a szememmel?

Figyelt kérdés
Néha, még nem jöttem rá mitől, de egy fényes folt jelenik meg a látómezőmben. Általában az egyik oldalról indul, majd lassan kezdi betölteni a látómezőt. Ilyenkor vibrál, nem nagyon látok. Van, hogy hetente, van, hogy havonta, de van, hogy évekig elő sem jön. Dokinak mondtam, azt hiszem, még a kérdést sem értette. Egyébként jól látok, nincs baj a látásommal, nem kell szemüveg sem.
2011. márc. 4. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem inkább valami vérnyomás-probléma?
2011. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Lehetséges, hogy vérnyomás probléma. Anyumnak is volt hasonló... Igaz, ő úgy járt, hogy bement dolgozni a munkahelyére (egy kórház), és ugyanilyen tünetei jöttek elő... És (nem akarlak megijeszteni, félre ne értsd!) attól a valamitől epilepsziás rohama lett. Na már most anyum nem epilepsziás. De sokat kávézik, cigizik, nem piheni ki magát normálisan, meg hát öröklött betegsége a vérnyomásos dolog... Szóval.. Csak ne pánikolj, változtass az életmódon, és valószínűleg nem lesz baj a szemeddel! :)
2011. márc. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Lehet vérnyomás tényleg. Ittam energiaitalt, jobb is lett.


Köszönöm a válaszaitokat.

2011. márc. 4. 17:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt egy olyan oldalról másoltam ki, ahol orvosok válaszolnak! Rá kellett keresnem, mert nekem is van ilyen és az epilepsziás választól nagyon megijedtem! Viszont ez a doktornő semmit ilyet nem említ! Szerintetek megnyugodhatok? Vagy most ez komoly? (az epilepszia)


"Az Ön által leírt látótér beszűkülés és körülötte a homály, vibráló fény észlelése általában a vérnyomás hirtelen változása miatt kialakuló ideghártya vérellátási zavara miatt fordulhat elő. Érdemes a vérnyomást ellenőrizni, amit a nyaki erek UH vizsgálatával lehet kiegészíteni.

Ideggyógyászati vizsgálat a migrén gyanújának a kizárására - bár fejfájást nem említ, de nagyon ritkán a migrén csak szemészeti tünetként is megnyilvánulhat.

Szemészeti téren a zöldhályog gyanúját kell kizárnunk - szemnyomás méréssel, látótérvizsgálattal, terheléses vizsgálattal. Bár a zöldhályog esetén a látótér kiesés általában stabil szokott lenni - ami kombinálódhat átmeneti vérnyomás ingadozással is."

2011. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes megnézni!

Megnyugtató lehet! :)

[link]

2011. márc. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!